main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Gotlandil käib Saaremaa ja Ahvenamaa kohtumine. Alver Kivi

Gotlandil käib Saaremaa ja Ahvenamaa kohtumine. Alver Kivi

Ynys Mon võõrustab Saarte mängude alternatiivset jalgpalliturniiri

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
11.01.2019
08:47

Kuna tänavuste Saarte mängude korraldaja Gibraltar arvas võistluste programmist välja jalgpalli, mis on olnud alati kavas, siis otsustas Walesi saar Ynys Mon korraldada mitteametliku turniiri, millega soovitakse valmistuda 2025. aasta mängude korraldamiseks.

Saarte mängude jalgpalliturniir on paljude saarte võistkondadele suurim ja tähtsaim võistlus, kus nad saavad osaleda ning võistlustest eemalejäämine on neile suureks tagasilöögiks. Nii on 15.-22. juunini toimuval meeste turniiril osalemas Ynys Mon, Jersey, Guernsey, Isle of Man, Shetland, Orkney, Western Isles, Alderney, Hitra, St. Helena ja Gibraltar. Naistest asuvad võistlustulle Ynys Mon, Isle of Man, Western Isles ja Hitra.

„2015 aastal võõrustas Ynys Mon Jersey mängudelt välja arvatud võimlemise võistlusi ja läbi selle on meil nüüd hea võimalus tuua siia jalgpalliturniir,“ ütles turniiri üks korraldajaid Gareth Perry BBC Radio Guernseyle.

„Vaadates ette 2025. aasta mängude korraldamisele on see meile hea võimalus valmistuda võõrustada meie jaoks ühte suuremat võistlust. Aga kuna seda turniiri ei mängita Gibraltaril, siis ei ole see ka ametlik, kuid kõik muu on samal tasemel.“

Saaremaa Saarte Mängude Assotsiatsiooni juhatuse esimees Mati Mäetalu ütles, et ei organisatsiooni juhtkond ega ka meie organisatsioon ei poolda alternatiivsete võistluste korraldamist. “Andsime sellest võimalusest jalgpalluritele teada, aga teiste Gibraltarilt eemale jäänud aladelt ei selliste võistluste organiseerimist kuulnud,” lausus ta.

Gotlandil Saaremaa meestekoondise peatreener olnud Jan Važinski ütles, et peamine on ikkagi Premium liiga. “Võimalus kaasa teha oleks olnud enne suvepausi, hiljem ei kujuta seda ette,” märkis ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.