main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Viktor Umb paatidega. Saarte Hääl

Viktor Umb paatidega. Saarte Hääl

Viktor Umb: Saaremaal on purjetamises palju annet

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
11.06.2019
08:39

Saaremaa Merispordi Seltsi treeneri Viktor Umbi hinnangul on purjetamine saarlastel veres ning noorte soov alaga tegeleda näitab, et meri ja jahid köidavad jätkuvalt. Andekusest puudust ei tule, küll aga oleks vaja rohkem kannatust.

“Paraku on tänapäeval seda püsimatust nii palju, et tahaks kohe ja ruttu,” tõdes Viktor Umb. “Aga need, kes purjetamise juurde jäävad need jäävad ja see on selline elukestev hobi. Paraku kipume pisut teistest maha jääma, sest purjetamine on selline pika vinnaga ala, kus tee tippu on pikk, aga kui sinna juba kord jõutakse, siis tipus olemise aeg on ka pikk.”

Viktor Umbi sõnul seavad siin piirangud majanduslikud võimalused, mis mandrirahval on saarlastest paremad. “Nad käivad palju väljas võistlemas, ehk talvest võetakse lisa lõuna pool. Eriti oluline on see veetundide arv kevadel enne meie hooaja algust ja kodus veepeale saamist,” lausus treener.

“Oluline on ka startide arv. Ühel võistlusel võib olla kuni 12 starti ja see on nüüd seepool, mille poolest me mandri rahvast maha jääme. Aga vaatamata sellele ei ole meie pilt ka kõige hullem ja järelikult teeme me midagi paremini kui teised, kui kodus harjutades suudame konkurentsis püsida.”

Üheks noorte purjetamise harrastust näitavaks märgiks on Optimistidel sõitjad. Roomassaares toimunud Eesti meistrivõistluste avaetapil oli Saaremaa Merispordi Seltsist võistlustules üheksa noort purjetajat. Sel aastal on juba jõutud sellisele tasemele, et vähemalt ühe optimistiga tahetakse minna ka maailmameistrivõistlustele.

“Noori jääb vähemaks, varakult spetsialiseerutakse, aga võrreldes muu Eestimaaga ei ole meil protsentuaalselt seis üldse halb,” leidis Viktor Umb, lisades, et purjetada soovijaid ikka jagub ja loodetavasti tuleb juurde ka.

Purjetamise treeningud toimuvad treenerite Kristiina Klaose, Mati Kolki ja Viktor Umbi juhendamisel. Algajad õpivad põhitõed selgeks Kuressaare jahisadamas ja edasijõudnud käivad merel juba Roomassaares.

“Esimesed sammud teeme ikka Kuressaares, sest seal on vähe turvalisem, aga kui juba oskused on olemas, siis hakkame Roomassaares suure merega tutvust tegema,” selgitas Viktor Umb.

Samas ei peagi kõik purjetajad jõudma maailmameistrivõistlustele või olümpiamängudele. Viktor Umbi hinnangul saavad noored treeningute ja võistlustega tohutu kogemuse veepealsete asjadega hakkama saamiseks. Selle pealt on võimalik alaga tegeleda ka vanemas eas.

“Võib ju minna mõnda jahtklubisse ja vaadata, kui palju seal saarlasi toimetab avamerepurjetamises. Purjetamisest saab heas mõttes haigus või elustiil,” rõhutas treener.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.