main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Vello Õunpuu usub Oti edusse. Irina Mägi

Vello Õunpuu usub Oti edusse. Irina Mägi

Vello Õunpuu: Ott Tänaku tiitel kannaks meid maailma rallikaardile

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
23.10.2019
09:23

1980. aastatel Nõukogude Liidu koondisesse kuulunud Saaremaa rallilegendi Vello Õunpuu hinnangul aitaks Ott Tänaku maailmameistritiitel Eesti rallispordil end maailmas paremini kehtestada.

“Ma olen soomlastega selle ralli üle palju jahunud ja ütelnud ikka, et eestlased on ka rallisõitjad,” räägib Vello Õunpuu. “Aga vastu on tulnud alati, et mis rallimehed te ikka olete, kui teil pole isegi maailmameistrit. Ma sooviksin väga, et Saaremaale tuleks autoralli maailmameistritiitel ja paneks need sõidumeeste asjad paika.”

Vello Õunpuu sõnul on ta oma hingelt siiani võidusõitja ja kuna ta on ise ikka mõned rallid sõitnud ka, siis on asi selge, kui Austraaliaks on meie poisil 30 punktiline edu. On teada, et Sebastien Ogier paneb kindlasti lõpuni ja võib saada ka täispaki.

“Kuna ma pole ennustaja, siis on keeruline Ott Tänaku võimaluste kohta midagi täpselt öelda, aga kõik teavad, et lõpp on alles siis, kui ongi lõpp. “Maailmameistritiitel autorallis on väga oluline, kuigi üldiselt hinnatakse Vormel 1 ikka rohkem, seal on suuremad rahad ja kõrgemad palgad,” märkis Vello Õunpuu, lisades, et ralli on selline spetsiifiline ala, millele elatakse kaasa kogu maailmas.

Saaremaa rallilegendi hinnangul on Ott Tänak olnud oma konkurentidest üle stabiilse sõiduga ja varasemate aastatega võrreldes on tema sõidujoon oluliselt paremaks saanud. “Ott sõidab üldiselt väga ökonoomselt,” leidis Vello Õunpuu.

“Walesis kangutas Ott viimasel katsel pisut üle, sest soovis kindlasti maksimaalseid punkte saada. Auto saba käis paar korda ikka päris ohtlikult väljas ja vedas, et seal ei olnud mõnda saatuslikku kivi.”

Vello Õunpuu sõnul võib Ott Tänaku sõitu võrrelda juba Sebastian Loebi paremate päevadega. Ta lisas, et positiivne on see, et mees suudab ka libedaga õiget joont hoida, sest Inglismaal on paljud kõvad mehed selles poris rajalt välja sõitnud.

Vello Õunpuu ei oska vastata küsimusele mitu maailmameistritiitli võiks Ott Tänak võita? “Ka vanajumal ise ei suuda seda ennustada,” tõdes ta. “Aga oleks tähtis, kui Ott saaks ühe tiitli kätte. Siis saaks ta võib-olla parema auto, sest Toyota ei ole hetkel see, millega saaks hüpata ja karata. Hyundai on ikka rohkem vastu pidanud.”

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.