main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mida on Ott Tänakul vaja tiitlivõiduks?

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
23.10.2019
08:56

Ott Tänakul ja Martin Järveojal on võimalik kindlustada endale autoralli maailmameistritiitel juba sel nädalavahetusel Kataloonias. Mida on selleks vaja?

Autoralli MM-sarja viimasest seitsmest rallist viis võitnud Ott Tänakul on liidrina 240 punkti. Tema lähimatest jälitajatest jääb Sebastien Ogier maha 28 ja jätkuvalt tiitli konkurentsis püsiv Thierry Neuville 41 punktiga.

Kuna ühel etapil on võimalik maksimaalselt saada 30 punkti – 25 rallivõidu ja 5 lisapunkti punktikatse eest, siis oleks Ott Tänakul vaja tiitlivõiduks kasvatada oma edu nii Ogieri, kui Neuville’i ees vähemalt 30 punktile.

Kataloonias tuleks Ott Tänakul ja Martin Järveojal oma edu Ogieri ees suurendada vähemalt 2 punkti ja samas ei tohi Neuville’ile ära anda rohkem kui 11 punkti. 30 punktilisest edust maailmameistritiitli võitmiseks piisab, sest võrdsete punktide korral arvestatakse hooajal saadud rallivõite. Ott Tänakul on võite 6, Ogieril 3 ja Neuville’il 2. Võrdsed punktid annaks eelise saarlasele.

Midagi ei juhtuks, kui Ott Tänak Kataloonias veel tiitlit ei kindlusta, sest ees on veel Austraalia ralli.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.