main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kuressaare sai Euroopa spordilinna tiitli

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
22.10.2019
19:57

20. korda korraldas ACES Europe spordilinnade valimise ja 2020. aastal kannab teiste hulgas seda tiitlit ka Kuressaare.

Valla spordinõunik Aivi Auga ütles, et see on nüüd meie endi ülesanne hakata mõtlema, kuidas seda kõike promoda ja millega siduda. “Eks meil siin mõtteid on,” märkis ta. “Järgmisel aastal on olümpiamängud ja muud võistlused, mille võiks enda kasuks tööle panna. Nii saaks kaasata siin toimuvad Enduro maailmameistrivõistlused ja võib-olla ka mõne teise ürituse, mis aitaks meil rohkem silma paista.”

Saaremaa ralli ajal Kuressaare spordiobjekte külastanud ja siinse spordieluga tutvunud nelja liikmeline hindamiskomisjon andis meie spordirajatistele väga kõrge hinnangu. “See mida me nägime oli nii mõneski mõttes meie jaoks väga positiivne üllatus,” rääkis delegatsiooni liige Hugo Alonso.

“Ei oodanud, et sellise väikese elanike arvuga on teil nii suurepärased ja väga korras spordirajatised. Olen käinud enam kui tuhandes linnas, aga selline kogemus on minu jaoks esmakordne.”

Spordilinna tiitlile saab kandideerida linn, kus on väga head sportimisvõimalused lastele, harrastajatele ja proffidele, aga on olemas ka aktiivsed vabatahtlikud ja kaasaegne infrastruktuur.

Euroopa Spordipealinna tiitlit saavad taotleda suured linnad, nimetus Spordilinn aga antakse väikestele linnadele. Lisaks Kuressaarele kannavad seda tiitlit järgmisel aastal veel Egna Neumarc, Chiusi, Montegrotto T. ja Gozzano Itaaliast, Kavarna Bulgaariast, Encamp Andorrast, Les-Pennes-Mirabeau ja Port-de-Bouc Prantsusmaalt.

Ametlikult antakse Euroopa spordilinn 2020 tiitel üle 10. detsembril Brüsselis toimuval pidulikul galal.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.