main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kristel Peel. Saaremaa vald

Kristel Peel. Saaremaa vald

2020 tuleb Kuressaare spordis võimaluste aasta

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
23.10.2019
09:45

Saaremaa valla kultuuritööspetsialisti Kristel Peeli hinnangul annab Kuressaarele antud tiitel Euroopa spordilinn 2020 meile palju võimalusi, kui oskame seda ise hästi kasutada.

“Kunagi ajaloos ei ole ükski Eesti linn seda tiitlit varem saanud,” märkis Kristel Peel oma facebooki postituses. “Itaalias ja Hispaanias ihaldavad igal aastal kümned linnad seda tiitlit ning võitlevad selle nimel, sest see toob nende linnale palju kasu, palju raha ja palju inimesi. Seega ei olegi tegelikult tegemist ainult “ametnike lõbuga” vaid me peame ise tegema nii, et meie imeline saar sellest võimalikult palju võidaks. Ega suuri rahasid ja au ning kuulsust keegi kandikul tõesti ette ei tassi.”

Võimalused

  1. See on võimaluse olla osaks Euroopa suurimast sportlike linnade võrgustikust, kes teevad omavahel aktiivset koostööd noorte ja harrastussportlaste harimise ja õpetamise teemadel.
  2. Spordilinnadel on Euroopa Liidu raha taotlemisel alati eelis, nii et, tegelikult me ei põleta EL raha, vaid loodetavasti toome seda Saaremaale juurde.
  3. Kui Euroopa väikelinn Kuressaare korraldab mõne rahvusvahelise konverentsi rahva ja inimeste tervise teemal, siis ei jõua see eriti kaugele, aga kui Euroopa Spordilinn 2020 Kuressaare korraldab ürituse, siis jõuab see igasse Euroopa nurka ja siia jõuab oluliselt rohkem inimesi.

 

 

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.