main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Torn - Pannas Rally Islas Canarias 2021. Sven Kollus

Torn - Pannas Rally Islas Canarias 2021. Sven Kollus

Torn – Pannas nautisid hooaja viimasel etapil pingevabat sõitu

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
22.11.2021
08:23

Autoralli Euroopa meistrivõistluste viimane etapp Rally Islas Canarias jätkus laupäeval kaheksa kiiruskatsega.

Tänavused ERC Junior klassi Euroopa meistrid alustasid hooaja viimast võistluspäeva absoluutarvestuse 25. kohalt. Kui reedel näitasid Autosport Team Estonia liikmed neljaveolisel Ford Fiesta Rally3 autol TOP30 katseaegasid, siis samas tempos jätkati ka laupäeval. Juba meistritiitli võitnud eestlased ei pidanud enam hooaja viimasel võistlusel riske võtma ja said sõita pingevabas tempos.  Parimaks laupäevaseks katseajaks jäi eestlastel viimase katse 13. aeg.

Hooaja viimane Euroopa meistrivõistluste etapp lõpetati absoluutarvestuse 22. kohal.  Eestlaste absoluutarvestuse hooaja parimaks resultaadiks jäi augustis sõidetud legendaarse Barum ralli 15.koht.

Kuigi tänavu ralliradadel debüüdi teinud Ford Fiesta Rally3 vastu polnud sel hooajal väga suurt huvi ja konkurents ERC Junior tiitlile oli väike, siis ei vähenda see eestlaste saavutust tulla uue autoga meistriteks.

Teist hooaega M-Sport Poland meeskonna poolt ettevalmistatud võistlusautoga Euroopa meistriks tulnud eestlaste jaoks on küll tänavune hooaeg lõppenud, kuid töö uue hooaja nimel juba käib.

Saarlaste soov astuda samm edasi nii auto, kui ka taseme mõttes, kuid täna on veel vara kindlatest plaanidest rääkida. Ken Torn ütles, et Kanaaride ralliga saab rahul olla, sest auto toodi ühes tükis finišisse ja see on ilusaks punktiks aasta lõppu.

„Hooaeg ise oli väga äge ja saime omajagu autos istuda,“ lausus ta, soovindes selle eest tänada suurepäraseid toetajaid, kes endiselt neisse usuvad ja kaasa elavad. Samuti suur tänu M-Sport Poland meeskonnale, kes valmistas alati ette suurepärase auto, millega oli erinevates oludes omamoodi põnev sõita.

„Aastale tagasi vaadates polnud kahjuks meie klassis konkurents liiga tihe, kuid need vähesed, kes käisid nendega suutsime võidu sõita ja tasuks Euroopa meistritiitel. Nüüd juba vaatame uue hooaja poole ja loodetavasti oleme ka järgmisel hooajal rajal.“

Kaardiugeja Kauri Pannas ütles, et kuigi 2021. hooaeg ei alanud tema jaoks kõige paremini ja korra oli isegi tunne, et see hooaeg võib vahele jääda, siis nüüd sai öelda, et hooaeg on tehtud ja hästi.

„Kõik läks oodatust paremini ja ma olen ülimalt õnnelik selle üle. Saavutasime teist aastat järjest Euroopa meistritiitli ja selle eest teen tugeva kummarduse Ken Tornile. Samuti suured tänud toetajatele ja meeskonnale. Kõige rohkem jään sellest hooajast mäletama kahte starti R5 ralliautoga ja head saavutust kodusel  Saaremaal, mis on alati mul hinges. Juhheei, usun ja loodan, et te kuulete meist veel,“ rääkis ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.