main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Tõnis Koppel, Alver Kivi, Urmas Rajaver, Elari Valmas, Jaanis Kriska, maskott Thor, Enri Nurmik ja Margus Rajaver Kuret toetamas. Erakogu

Tõnis Koppel, Alver Kivi, Urmas Rajaver, Elari Valmas, Jaanis Kriska, maskott Thor, Enri Nurmik ja Margus Rajaver Kuret toetamas. Erakogu

Kure legendid andsid omade võidule hoogu juurde

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
22.11.2021
09:37

Varem FC Kuressaare eest mänginud mängumehed otsustasid tähistada meeskonna viie aasta eest saavutatud Esiliiga-B võitu ja sealt alanud tõusu kokkutulekuga oma lemmikute tänavusel viimasel Premium liiga kohtumisel Viljandi Tuleviku vastu.

Vaatamata reede õhtul valitsenud sügisesele ja tuulisele ilmale olid oma meeskonna viimasele ja ajaloolisele Premium liiga kohtumisele Viljandis tulnud kaasa elama Tõnis Koppel, Urmas Rajaver, Elari Valmas, Jaanis Kriska, Enri Nurmik ja Margus Rajaver. Ehk mehed, kes varasemalt Kures mänginud ja järjepidevusse panustanud.

Margus Rajaver ütles, et vaatas tänavu kõiki Kure mänge, kuid neist enamust siiski teleri vahendusel. Võimaluse korral käis ta Tallinnas või Kuressaares ka kohapeal. „Sügisel saime pundi kokku ja olime tribüünidel kohal,“ rääkis ta.

„Oli väga lahe ühiselt oma meeskonda tribüünidel koha peal toetada ning samas möödunud aegu meenutada ja rääkida kui kõvad mehed me ise olime. Sellised asju peaks tihemini tegema.“

Meeskonna seitsmenda kohaga lõppenud hooajale hinnangut andes ütles Margus Rajaver, et suurepärane. „Hooaja algus saadi end hästi käima, aga siis kippus jälle käest minema ja juba paistis, et kas jälle tuleb tavaline suvine mõõn. Aga augustis hakkas mootor tööle, tulid suurepärased võidud ja tehtud töö hakkas vilja kandma,“ lausus ta, lisades, et kui vaadata tabelikohta, punktisaaki, teenitud võite ja väravate vahet, siis on see läbi aegade parim.

Samas sõnas Margus Rajaver, et nüüd on klubi juhtkonnal ülesanne tuumik koos hoida, sest hea mängu pealt peetakse Kure meestele teistest klubidest kindlasti jahti. „Meeskond tegutseb täna oluliselt professionaalsemalt,“ leidis ta.

„Kui me 2018. aastal Premium liigas mängisime, siis oli vahel trennis 2-3 meest ja selle pealt on tulemusele mängida keeruline. Täna on aga trennis kogu aeg 20+ meest, käib tõsine töö ja konkurents on tihe. Roman (Kožuhhovski) on väga palju panustanud, Sander (Laht) ja Karl (Mööl) on oma ideedega palju juurde andnud. Oluline on see, et mehed saavad mängimise eest ka mingit tasu, mis kindlasti lisab motivatsiooni pingutada.“

Margus Rajaveri hinnangul on järgmist sammu teha keeruline, kui mehed käivad päevatööl ja selleks peab meeskond saama täisprofessionaalseks. „Tänase hoo pealt saab küll natuke juurde panna, kuid selleks, et jõuda tabeli esimesse poolde või mängida medalitele peavad mängijad saama keskenduda ainult jalgpallile,“ leidis ta.

Ühtlasi tähistati Viljandis ka viie aasta möödumist FC Kuressaare Esiliiga B võidust. „See võit oli meile endale kindlasti tähtis, sest lõpuks võitsime ka midagi ja saime karika. Kui algul peeti meie sinna langemist vaata et lõpuks ja katastroofiks, siis sealt algas tegelikult klubi uus tõus,“ tõdes Margus Rajaver.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.