main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Toivo Alt fännide keskel. Alver Kivi

Toivo Alt fännide keskel. Alver Kivi

Toivo Alt: mehed on hakanud mängima seda milleks võimelised

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
14.02.2020
09:56

Saaremaa Võrkpalliklubi president Toivo Alt hindas oma meeskonna võidukas eurosarja kohtumises Hispaania klubi Almeria vastu väljakul nähtud kvaliteeti.

“Võit on tähtis,” tunnistas Toivo Alt. “Aga ma vaatan seda, milline on mängu kvaliteet ja kui palju see on suhteliselt lühikese ajaga muutunud. Need mehed on hakanud mängima seda mängu milleks nad on võimelised, see koostöö ja blokikaitse – fantastiline, mulle õudselt istus.”

Toivo Alt ütles, et pärast kahe esimese geimi võitmist ei olnud ta veel meeskonna edus kindel. “Ma olen elus palju näinud ja tean, et mingil momendil võib jõuda kätte hetk, kus tekivad mõõnaperioodid,” lausus klubi president.

“Arvestades seda, et mängisime võõras saalis, kus vastane võib publiku taha saada ja kõike võib hakata juhtuma. Õnneks mehed suutsid end mobiliseerida. Kolmandas geimis tekkisid mõõnamomendid ja pallid ei läinud täpselt sinna, kus pidid minema.”

Neljandas geimis oli Saaremaal lõpus võitmiseks seitse matšpalli ja see on edu, mida on keeruline maha mängida. Toivo Alt ütles, et üldiselt on vastasel sellisest kaotusseisust keeruline välja tulla, aga enne kui ei ole viimane pall maha löödud ei saa võitu tähistada.

Samas ei olnud ta rahul võõrustajate käitumisega, kes poolsada Saaremaa fänni saali tribüüni kõige kaugemasse nurka surus. “See polnud just kõige parem tegu, et meid sinna pandi,” leidis Toivo Alt.

“Aga turva kaalutlustel saab panna ka mujale istuma. Seda enam olime me motiveeritud ja igaüks andis endast maksimumi. Teinekord on nii, et kui sulle tahetakse halba teha, siis ei pruugi see õnnestuda. Nii annab see hoopis jõudu  juurde nii võistkonnale, kui fännidele. Need inimesed, kes siin olid – müts maha ja kõik andsid endast maksimumi. Võistkonnale on selliseid toetajaid vaja.”

Toivo Alti sõnul võis edus mängida oma osa ka keeruline lennureis, mis suutis võistkonda veelgi mobiliseerida ja tekkis veelgi suurem ühtekuuluvustunne. “Pääsesime eluga ja poisid leidsid, et läheme ja paneme,” märkis ta.

Eelseisvat veerandfinaalkohtumist Itaalia suurklubi Milanoga hindab Toivo Alt kõrgelt. “Neid võita oleks midagi sellist, kui Cramo võidaks CSKA,” pakkus ta. “Aga kaotama ei lähe ja iga mees tahab end tõestada. Toome sellise tipu koju ja saama rahvale näidata seda taset, mis seal maal mängitakse. Ma küll püssi põõsasse ei viska, läheme lahingusse.”

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.