main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Meeskond rõõmustas koos fännidega. Alver Kivi

Meeskond rõõmustas koos fännidega. Alver Kivi

Saaremaa mängis end Pilvepiirilt veerandfinaali

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
14.02.2020
00:35

Kell näitas Eestis 23.30, kui Saaremaa vormistas Hispaanias CEV Challenge Cupil kohaliku Almeria meeskonna vastu 3:1 võidu ja mängis end esimest korda sarja veerandfinaali.

Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis ütles, et see on fantastiline. “Oleme teinud Saaremaa võrkpalliklubi ajalugu. Me oleme teinud ühiselt kõvasti tööd ja see kordaminek on tähtis kõigile. Poisid on selle ära teeninud,” lausus ta.

Kuna Saaremaa oli kodus esimese mängu kaotanud, siis oli vaja kohtumine võita 3:0 või 3:1, 3:2 oleks tähendanud kuldset geimi. Saarlased võitsidki kaks esimest 25:20 ja 25:19. Eriti tulemuslikult mängis nurgaründaja Javier Jimenez.

“Me muutsime oma mängijate asetusi,” tõdes Kalamzidis. “See on keeruline, aga kahes esimeses geimis see toimis. Kolmandas tegime taas muutusi, sest ma eeldasin, et nende peatreener teeb sama ja ta tegi. See oli nagu malemäng, aga me mängisime taktikaliselt hästi.”

Kolmanda geimi võitsid võõrustajad 25:19. “Iga mängija pähe ei näe, aga me kaotasime vajaliku energia,” leidis peatreener. “Ütlesin mängijatele, et kui võtame punkt punktilt, siis me täidame oma eesmärgi.”

Nii panid saarlased neljandas geimis oma paremuse taas maksma ja vormistasid kindla 25:16 võidu. “Meil oli väga hea serv, mis pani Almeria mängijad suure probleemi ette ja nad ei saanud meie vastu korralikult rünnata. Meie blokikaitse oli üks võtmemomente,” märkis peatreener, kes oli võidus kindel, kui meeskond 24:15 ees oli.

“Olen kõik need päevad olnud väga keskendunu ja vaadanud, kes on hea, kes ei mängi,” selgitas Ioannis Kalmazidis. “See keeruline lennureid avaldas kindlasti mõju. Ma nägin, et mõned mängijad ei olnud päris hästi kohal. Aga see pole oluline, sest meeskond on masin ja kui see töötab väga hästi, siis üks-kaks mängijat ei ole nii suur probleem.”

Nüüd ootab Saaremaad ees Itaalia tippklubi Milano. “Kui sa küsid panustajatelt, siis null, aga spordis on kõik võimalik,” rääkis Ioannis Kalmazidis. “Mõlemal pool võrku on kuus mängijat ja pall on kõigile sama. Kõike võib juhtuda, aga tase on hoopis teine ja peame sellest aru saama. Me pole veel seal, aga püüame anda endast parima. Mina mõtlen rohkem mängu kvaliteedile.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.