main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Tiidrek Nurme võitis Jüri Jaansoni kahe silla jooksu

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
07.09.2015
09:00

Pühapäeval Pärnus toimunud 15. Jüri Jaansoni kahe silla jooksu võitis Tiidrek Nurme, Linnajooksude sarja liider keenialane Ibrahim Mukunga piirdus neljanda kohaga, vahendab Jooksuportaal.

Jooks algas Tiidrek Nurme vedamisel. Kohe eraldus teistest kuueliikmeline juhtgrupp, kuhu lisaks Nurmele kuulusid keenialane Ibrahim Mukunga, Priit Aus, Roman Fosti, venelane Aleksei Sokolov ja Sergei Tšerepannikov.

Kui joostud oli 17 minutit, jäid grupist maha viimasel kahel aastal kahe silla jooksu valitsenud Mukunga ja Sokolov. Tempot tegid kordamööda Roman Fosti, Tiidrek Nurme ning 3000 meetri takistusjooksu Eesti meister Priit Aus. 25 minuti jooksu järel ehk 1,5 kilomeetrit enne lõppu pudenes grupist Priit Aus. Ees jätkasid kolmekesi Nurme, Fosti ja Tšerepannikov.

Asjad pandi paika viimasel kilomeetril, kus Tiidrek Nurme tõstis tempot ja suutis Roman Fosti ees edumaa saada, mis üha kasvas. Fostist omakorda jäi maha Tšerepannikov. Tiidrek Nurme võitis jooksu ajaga 30.09. Roman Fosti lõpetas teisena, kaotades võitjale 6 sekundiga. Kolmanda koha sai Sergei Tšerepannikov 30.24-ga. Keenialane Ibrahim Mukunga pidi leppima 4. kohaga, tema lõpuaeg 30.47 ja Priit Aus 5. kohaga, aeg 30.50.

„Lõpp oli mul parem. Kumbki meist ei olnud tippvormis, sest mina valmistun maratoniks ja Fosti alles jooksis maratoni,” ütles vahetult pärast finišit Tiidrek Nurme.

Tiidrek Nurme kavatseb 25. oktoobril joosta Saksamaal Frankfurtis oma elu esimese maratoni.

Esisajas olid saarlastest veel: 22. Mairo Mändla 33.56,9; 32. Kalev Õisnurm 35.02,0; 35. Oliver Mändla 35.26,5 ja 68. Tarmo Mändla 35.05,8.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.