main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Tiidrek Nurme püstitas 10 km maanteejooksus Eesti rekordi

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
19.09.2020
19:00

Rapla Selveri Suurjooksu raames selgusid laupäeval Eesti meistrid 10 km maanteejooksus. Meestest võitis tiitli Tiidrek Nurme uue Eesti rekordiga, vahendab eestijooks.ee.

Meestest võitis Eesti meistritiitli Tiidrek Nurme (TÜ ASK) tulemusega 29.04. Sellega alistas ta varasema Eesti maanteejooksu rekordi ligi 20 sekundiga, mida hoidis 2005. aastast 29.23-ga Pavel Loskutov.

“Jooksin Ibrahim Mukunga ja Roman Fostiga koos neli kilomeetrit. Edasi jooksin ma omas tempos, olles kuus kilomeetrit ise ees. Pidin ikka ise pingutama, vajutama ja tempot hoidma, et rekord ära joosta,” ütles Nurme Eesti Jooksu Uudistele.

Nurme sõnul saigi tal enne jooksu eesmärgiks seatud Loskutovi aeg ümber lüüa. “Päike oli ok ja temperatuur 10-12 kraadi. Samas puhus kõva tuul, mis minu jaoks häiriv element. Päris vastu seina ei pidanud jooksma, aga mõjutas ikka tugevalt. Selle pealt nii joosta ja kuus kilomeetrit üksi tempot hoida, näitab, et füüsiline vorm on väga hea.”

Nurme arvas, et ilma tuuleta ja tugeva konkurentsiga oleks ta suutnud paarkümmend sekundit isegi kiiremini joosta. Praegu valmistub ta 17. oktoobril Poolas Gdynias toimuvateks poolmaratoni maailmameistrivõistlusteks.

Tartus on Tiidrek Nurmele praegu treeningpartneriks keenialane Ibrahim Mukunga, kes jooksis täna 10 km samuti alla 30 minuti. “Koos uhame seal. Tänane jooks oligi selleks vajalik, et aru saada, kus ma olen. Jooks näitas, et liigun õiges suunas ja vorm on hea,” täheldas Nurme. “Ootan seda võistlust põnevusega. Tahan ka Pavel Loskutovile kuuluvast poolmaratoni Eesti rekordist jagu saada,” rääkis Nurme oma uuest eesmärgist. Loskutovi nimel olev Eesti rekord on 1:03.00.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.