main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Sander Laht püüab vastasest mõõda mängida. Annabel-Maria Kuusikmaa

Sander Laht püüab vastasest mõõda mängida. Annabel-Maria Kuusikmaa

Viigipunkti teeninud Kure mängis edu maha

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
19.09.2020
18:53

Jalgpalli Premium liigas võitis FC Kuressaare koduväljakul Tallinna JK Legioni vastu poolaja 2:0, kuid lasi vastasel ikkagi viigistada 2:2.

„Sportlase psühholoogia on juba selline, et kui juhid 2:0 ja lõpuks on seis 2:2, siis võtad seda ikkagi kui kaotust,“ lausus Kure peatreener Roman Kožuhhovski, lisades, et tegelikult sai meeskond strateegilises plaanis väga olulise punkti ja tähtis oli mitte kaotada, kuigi oldi võidus kinni.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumist alustasid võõrustajad hästi, kontrolliti mängu, vallati palli ja rünnati ladusalt. Selle tulemusel asuti Sander Lahe 5. minuti iluväravast ja Märten Pajunurme 18. minuti penaltist 2:0 juhtima.

„Alguses olime vajalikult agressiivsed võitluses, pressingul ja rünnakul ning selle tulemusena lõime ka kaks väravat, seepärast võib selle lõigu kanda kohtumises aktiva poole peale,“ lausus Roman Kožuhhovski.

Tasapisi hakkas mäng kalduma aga Legioni kätte ja nende rünnakud muutusid aina ohtlikumaks. Väljakuperemeeste kahjuks realiseerisid nad oma üleoleku kohe teise poolaja algul 54. ja 56. minutil.

„See on normaalne, kui meeskond kaotab 0:2,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Legionil on kogenud mängijad, kes püüdsid teha kõik, et vahe tagasi mängida. Meie poolt oli pisut liiga rahulik algus ja andsime lihtsalt järgi. Ma vaatan selle lõigu veel järgi, kuid pärast viigistamist vastane enam midagi väga teravat ei loonud. Samas suutsid meie poisid šokist välja tulla, kannatasid ja pidasid vastu. Tihti juhtub nii, et meeskond sellistes olukordades laguneb ja mina seda ei täheldanud.“

Viigiga säilitas Kure 8. koha ja 1 punktilise edu Legioni ees, küll aga kasvas vahe Tallinna Kaleviga 9 punktile. Nüüd on ees liigamängud Viljandi ja Kaleviga ning vahepeal karikasarjas mõõduvõtt Tartu Welcoga.

„Me valmistume konkreetseks mänguks, ei vaata kusagile kaugele ja võtame mäng haaval,“ märkis Roman Kožuhhovski. „Võitleme jätkuvalt kuuenda koha nimel ja näen, et poisid on selleks ka mentaalselt valmis. See on jalgpall ja kuni meil on veel võimalus anname endast maksimumi. Võime igalt meeskonnalt võtta punkte, olgu siis vastas Kalju või Flora.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.