main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Siim Ennemuist väljakul tagasi. Alver Kivi

Siim Ennemuist väljakul tagasi. Alver Kivi

Siim Ennemuist väljakul tagasi

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
11.01.2021
16:41

Laupäeval mängitud Eesti võrkpallimeistrivõistluste kohtumises Tallinna Selveri ja Pärnu Võrkpalliklubi vahel sekkus vahepealse pausi järel mängu Siim Ennemuist, kes aitas oma meeskonna 3:0 võidule.

31-aastase Ennemuisti viimane tõsisem saalihooaeg jäi kahe aasta taha, kui ta Saaremaad esindas, ent põlvevigastuse ja sellest tekkinud muude ebakõlade tõttu Pärnusse siirdus ning seejärel karjääri lõpetada otsustas. Eelmisel hooajal, mil temporündaja juba n-ö tavatööle oli läinud, käis ta meistriliigas väljakul korra, kui hooaja esimeses pooles ühes kohtumises ootamatult Pärnut esindas. Suvel lõi saarlane usinalt kaasa Eesti karikavõistluste etappidel, uue hooaja alguses mängis ta aga karikavõistlustel kaasa Viljandi ridades, vahendab võrkpall24.

„Siim hakkas meie treeningutel käima oktoobris,” avalikustas meeskonna peatreener Rainer Vassiljev. “Palusin teda appi ja ta oli nõus tulema. Siim teeb meiega kaasa ühe või kaks trenni nädalas. Eelkõige seisnebki tema abi treeningutel kvaliteedi tõstmises, aga vajadusel ja võimalusel võib ta meid aidata ka mängudes. Just nii seekord läkski. Kuna (Marx) Arut vaevab väike seljaprobleem, siis otsustasime, et ei võta teda Pärnusse kaasa. Tema asemel tuli mängule Siim. Suhtume temasse kui oma mängijasse.”

Kas Ennemuisti tase on Marx Aru, Mihkel Varblase ja Helger Häälega veel võrreldav? „Ega see blokivaist kuhugi ära ei kao,” muigas Vassiljev. “Edasi sõltub juba kõik sellest, kui kiiresti ta keha ja käed liiguvad. Siimu kogemused ja olek annavad meie võistkonnale omajagu juurde ja ma ei välista, et võime teda ka hooaja tähtsamates mängudes kasutada. Esimene samm on igatahes tehtud.”

Peatreeneri sõnul peab Ennemuistiga hoolikalt ringi käima, et vana põlveprobleem, millele aastate eest lahendust ei leitudki, taas esile ei kerkiks. “Hoiame Siimu treeningkoormust täpselt sellisena, et põlv muret ei teeks,” kinnitas Vassiljev.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.