main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jörgen Pettersson koos kaaslastega. IIGA

Jörgen Pettersson koos kaaslastega. IIGA

Saarte mängudega soovib liituda Vahemere saar Gozo

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
29.04.2022
08:25

Vahemeres asuv Gozo saar esitas taotluse liitumaks Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooniga (IIGA).

Saare võimaluste ja sportliku organisatsiooniga käisid tutvumas IIGA peakomitee liikmed Jörgen Pettersson, Jenny Wallin Sander ja James Johnston. Organisatsiooni esindajad kohtusid kohalike ametnike ja spordiorganisatsioonide esindajatega ning kogesid nende suurt tahet Saarte mängude perega liituda.

Gozo on 67 km² suurune Maltale kuuluv saar Vahemeres. Saarel elab 30 750 inimest. Gozo suurim linn on Victoria. Saare nimi tähendab vanaaraabia keeles õnne. Gozo asub Malta saarest loodes. Saari lahutab 6 kilomeetri laiune väin.

Gozo meeldiv kliima muudab saare ideaalseks paigaks jalutamiseks ja matkamiseks. Saar pakub huvitavat maastikku alates maastikuradadest kuni siledate tasaste teedeni, mis sobivad erinevateks spordialadeks.

Jalgrattasõit on Gozol muutunud väga populaarseks, kuna saarel on palju jalgrattateid, mis viivad huvilised erinevatele marsruutidele, et avastada Gozo puutumatut maastikku, ilusaid allee ja külasid.

Sulgpalli või tennise mängimiseks saab kasutada Gozo hiljuti renoveeritud spordikompleksi Rabatis. Suures saalis, mis mahutab 1750 inimest saab harrastada üle 20 spordiala, sealhulgas korvpall, võrkpall, käsipall ja isegi karate. Kompleksis on seinatenniseväljak, jõusaal, ronimisvõimalused ja tenniseväljakud.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.