main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Poodiumil Alina Mehiläinen, Lota Sagor ja Margit Tomberg koos treeneri Olev Väina ja Eesti judoliidu president Aavo Põhjala. Imre Vardja

Poodiumil Alina Mehiläinen, Lota Sagor ja Margit Tomberg koos treeneri Olev Väina ja Eesti judoliidu president Aavo Põhjala. Imre Vardja

Saarlannad maadlesid end judos Eesti meistriteks

Kategooriad: Judo
Autor: Alver Kivi
21.01.2019
16:55

Tartus  A. Le Coqi spordihoones toimunud Eesti  judo meistrivõistlustel võitsid Saaremaa spordikooli esindav Lota Sagor ja Audentese eest võistlev Debora Lehtsalu täiskasvanute konkurentsis kuldmedali.

„Lota võit oli nii ootamatu, et võttis pisara silma,“ rääkis treener Olev Väin. „Suurepärane saavutus ja kindlasti väga oluline, sest Saaremaa klubi esindaja pole mitte kunagi varem judos täiskasvanute meistriks tulnud.“

Kui Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilane Lota Sagor sai möödunud aastal juunioride meistrivõistlustel üllatuslikult pronksmedali, siis tänavu võistles ta täiskasvanute konkurentsis. „Lootsime ka sel aastal vähemalt sama head tulemust, aga Lotal olid teised plaanid,“ tõdes Olev Väin.

Esimese kohtumise Buffen Do klubi tüdruku Alina Mehiläineniga võitis Lota Sagor üsna kergelt. Ka teine kohtumine  Samurai klubi esindaja Marta Keskülaga lõppes Saaremaa tüdruku kiire võiduga. Poolfinaalis oodati väga tasavägist matši Samurai klubi judoka Tuule Läätsiga, aga ka see lõppes alla minuti Lota Sagori võiduga.

Silmade ees hakkas juba terendama kuldmedal, kui Lota Sagor läks kokku Margit Tombergiga, kellest räägiti saarlastele imelugusid. „Lota kuulas need naeratades ära, läks matile ja võitis vähem kui minutiga vaatamata sellele, et kohtunik ei lugenud meie tüdruku esimest heidet,“ rääkis Olev Väin.

„Eks edu taga on see, et Lota on tõeline sporditüdruk ning täidab trennis ja võistlustel kõiki minu juhiseid väga täpselt. Ta on ka sportlikult väga palju juurde pannud ja seepärast on seekordne võit igati teenitud.“

Kehakaalus -63 kg jäi konkurentidele alistamatuks Audentese SK-d esindav Debora Lehtsalu. Ta võitis avaringis Miranda Saarkoppeli klubist M-Dojo, poolfinaalis oli ta parem Kärt Purgest klubist Taifu ja finaalis alistas saarlanna Viktoria Zubkova klubist M-Dojo.

„Seekord tuli tiitel päris lihtsalt,“ tunnistas Debora Lehtsalu. „Treener Vladimir Stepanjani sõnul olen ma praegu elu tippvormis ja nii hea ei ole ma veel kunagi olnud. Olen tasakaalu leidnud une ja toitumise suhtes. Lisaks vahetasin kaalugategooriat.“

Kuigi Euroopa meistrivõistlused on alles sügisel ei ole see Debora Lehtsalu hinnangul probleem, kui ta on praegu heas seisus, sest kindlasti saab veelgi paremaks minna.

Päev varem võistlesid Elva karikaturniiril spordikooli poisid Aleksander Väin ja Markus Trei. Kahjuks langesid mõlemad kaotustega välja.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.