TV 10 Olümpiastarti II etapp saarlastele väga edukas

Kategooriad: Kergejõustik
21.01.2019
16:53

19. jaanuaril toimus Tallinnas, Lasnamäe kergejõustikuhallis TV 10 Olümpiastarti 48. hooaja II etapp, kus osales ligi 400 võistlejat 82 koolist. Saaremaalt osalesid koolidest Kuressaare Gümnaasium, Saaremaa Ühisgümnaasium ja Orissaare Gümnaasiumi ning Tornimäe Põhikooli ühisvõistkond.

Saarlastele kujunes võistlus vägagi edukaks nii võistkondlikult kui ka individuaalselt. Võistkondlikult tõusis suurte koolide grupis Kuressaare Gümnaasium teisele kohale ja Saaremaa Ühisgümnaasium kaheksandale kohale ning väikeste koolide arvestuses Orissaare ja Tornimäe ühisvõistkond kuuendale kohale.

Individuaalselt oli edukaim Kuressaare Gümnaasiumi noormees Karl Berens, kes võitis vanemate poiste kaugushüppe tulemusega 6.05, mis tõstis ta võistlussarja kõigi aegade edetabelis 7. kohale. 60 m tõkkejooksus saavutas Karl Berens tulemusega 8,99 viienda koha, mis annab kõigi aegade edetabelis 6. koha, aga siin tuleb arvestada seda, et kuni aastani 2017 joosti 60 m tõkkejooksudes kuute tõket, aga aastast 2018 (ka aastal 2003) joostakse viite tõket.

Väga tubli oli ka Saaremaa Ühisgümnaasiumi poiss Ron Sebastian Puiestee, kes võitis nooremate poiste 60 m tõkkejooksus ajaga 9,41 teise koha, kaotades võitjale vaid ühe sajandiksekundiga. Oma tulemusega tõusis Ron Sebastian kõigi aegade edetabelis jagama kolmandat kohta.

Nooremate tüdrukute 60 m tõkkejooksus saavutas Eleriin Raamat (KG) ajaga 10,28 8. koha ja kaugushüppes tulemusega 4.07 16. koha. Emma-Liisa Nellis (KG) saavutas nooremate tüdrukute 60 m tõkkejooksus ajaga 10,79 19. koha. Vanemate poiste 60m tõkkejooksus jooksis Andri Jürisson (KG) ajaga 9,30 end 10. kohale ja vanemate poiste kaugushüppes saavutas Artur Kuning (SÜG) tulemusega 4.94 12. koha. Nooremate poiste teivashüppes saavutas Andre Jürisson (KG) tulemusega 2.01 12. koha. Märkimisväärne oli ka veel 9-aastase Kuressaare Gümnaasiumi poisi Andro Jürissoni 24. koht ajaga 10,79 nooremate poiste 60m tõkkejooksus 70 jooksja hulgas.