main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Daniel Maciel servimas. Allan Mehik

Daniel Maciel servimas. Allan Mehik

Saaremaa Võrkpalliklubi kapten: olime võimelised mängima tiitlitele

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
02.05.2020
14:53

Senini koos abikaasaga Kuressaares elav Saaremaa Võrkpalliklubi kapten Daniel Macielil on kahju, et koroona kriis hooaja pooleli jättis, sest meeskond oli võimeline võitma nii Eesti-Läti ühisliiga, kui ka kodused meistrivõistlused.

Oli keeruline aasta, milline see oli sinu karjääris?

Oli väga kummaline hooaeg, sest me tegime meeskonnaga väga palju tööd ja siis tuli ootamatult see karm olukord. Esialgu ei teadnudki mida teha, mida öelda või mida rääkida. Otsustasin lihtsalt oodata ja vaadata, kuidas hakkavad asjad arenema. Oli imelik. Olin kogu aasta töötanud finaalide nimel eesmärgiga olla seal võidukas. Kui tuli uudis, et me enam ei mängi, siis oli keeruline sellest aru saada. Aga kuna see on nii igal pool, siis polnud ka tegelikult Eestis teist võimalust.

Mis sa arvad, kas meeskond oli valmis võitma Eesti-Läti ühisliiga ja tulema Eesti meistriks?

Ma ei mängi kaotusele ja selle nimel ma tööd ei tee, aga muidugi on kaotus üks elu osa. Samas see kellelegi ei meeldi. Eesmärk oli mõlemad võistlused võita. Ma ei saa seda lubada, et nii oleks ka läinud, kuid meeskonnal oli isu olla võidukas.

Miks meeskond karikavõistluste finaalis ikkagi Tartule sisuliselt juba käes olnud võidu loovutas?  

Usun, et karikafinaalis Tartuga oli näha, et me alustasime väga hästi, kuigi ka nemad mängisid korralikul tasemel. Ma arvan, et võit oli meie käes, aga ma ei oska siiani öelda põhjust, miks me selle mängu kaotasime. Vastane võitles lõpuni ja erinevalt meist tegi oma töö korralikult ära.

Mis oli sinu hinnangul meeskonna tugevus?

Meie vaim. Meil oli koos väga korralik sats. Alati on igas kollektiivis vahel ka probleeme, aga me saime neist olukordadest alati koos jagu ning olime ühes paadis. Polnud mehi, kes oleks sõudnud vastassuunas, ikka liikusime ühiselt võetud eesmärkide poole. See oli ka meie kvaliteet.

Kes olid sinu hinnangul meeskonna liidrid?

Võrkpall on meeskondlik spordiala ja ma ei saa öelda, et see mees on liider ja tema jälle ei ole. Mõned mehed ei räägi väljakul küll eriti palju, aga mängivad seevastu hästi. Edukas saab olla ikka siis, kui toimetatakse ühiselt. See, kui sa oled meeskonna kapten ei tähenda veel seda, et oledki kohe liider. Igal mehel on oma võimed ja kohustused meeskonna ees.

Kui palju muutis meeskonda Keith Puparti liitumine?

Loomulikult tõi ta juurde meeletult kogemusi. Ta on hea ja stabiilne mängija, kes tugevdas oluliselt meie servivastuvõttu. See oli meeskonna jaoks võtmemoment. Oli ka teisi hea vastuvõtuga mehi, aga Keith on mänginud kaua ja erinevates liigades ning tal oli mida meeskonnale juurde anda.

Aastavahetusel asus Urmas Tali asemel peatreeneri positsioonile Ioannis Kalmazidis. Kuidas seda klubi käiku hindad?

Pärast Ioannise tulemist saime head tulemused, aga nagu ma ütlesin juba varem oli meil hea meeskond. Üks inimene ei ole võimeline kõiki asju muutma. Muidugi on Ioannis tasemel treener, kes lisas palju häid asju. Ta kontrollis väga hästi meeskonnas olnud olukorda. Mängudes olid meil mõnikord mõõnaperioodid. Neil hetkedel oli ta nii emotsionaalselt, kui taktikaliselt väga hästi tegutsemas ja aitas keerulises olukorras mängijaid.

Mis oli meeskonna nõrkuseks?

Me mängisime väga kõrgel tasemel ja ootamatult sattusime kui „ameerika mägedele“. Meil ei olnud stabiilsust, sest olime tipus ja siis ootamatult all. Mäng kõikus liiga palju ja käis äärmusest äärmusesse. Ja kui nüüd tagasi vaadata, siis juhtusid sellised olukorrad just mängude olulisematel hetkedel. See oli ka üks põhjus, miks karikafinaali kaotasime. On keeruline öelda, miks see nii oli. Äkki emotsionaalselt? Tuleb ikka ette, et vahel mängid kehvasti. Aga kui sa mängid väga hästi ja siis ootamatult ei tule enam midagi välja, siis võtab kaua aega, et mäng taas rööbastele saada. Siin peavad olema mängus emotsioonid.

Kas me võtsime Euroliigas maksimumi?

Mina Daniel andsin endast maksimumi, et meeskonda aidata. Usun, et ka teised mängisid hästi ja andsid endast niipalju kui suutsid. Milano vastu olime teises mängus geimivõidu saamisele väga lähedal ja usun, et olime võimelised enamaks. Paraku on nemad harjunud sellisel tasemel kogu aeg mängima, meie kahjuks mitte. See oli ka peamine erinevus.

Kas mängida Kuressaares Milano vastu oli sinu hinnangul õige või vale otsus?

Ma ei taha sel teemal rääkida, kuna ma ei tea selle kõige täpset tausta.

Mis on kõige positiivsem asi, mis sa endaga Saaremaalt kaasa võtad?

Rääkisin oma abikaasaga sel teemal. Oleme koeraga palju väljas jalutamas käinud ja julgen kindlalt öelda, et ma hakkan Saaremaast puudust tundma. Ma ei oska konkreetselt öelda miks, aga ma tundsin end siin koduselt. Linn on ilus, inimesed lahked, fännid olid super, kõik hoolitsesid meie eest. Neid asju mida igatsema jään on palju, ühest vastust siin ei ole.

Koroona leviku tõttu on maailmal ees keerulised ajad, kindlasti saab tagasilöögi ka võrkpall. Millise pilguga vaatad sina tulevikku?

Ma usun, et asjad on peagi taas normaalsed. Selline olukord pole maailmale esmakordne ja inimkonnal on võimekus koroona kriisist edukalt välja tulla. See võtab aega, aga arvan, et oleme veelgi edukamad.

Millised on sinu isiklikud tulevikuplaanid?

Ma jätkan muidugi mängimist. Konkreetset tulevikku pole veel otsustanud, aga ma suhtlen klubidega. Jätkan iga päev tõsise töö tegemist, et olla hea võrkpallur.

Aga kui Hannes Sepp peaks helistama ja tegema pakkumise jätkata Saaremaa võrkpalliklubis?

See on muidugi üks valikuvariante ja miks mitte. Ma ei sulge uksi, uurin asja ja kuulan võimalusi. Siin ei ole vaja kiirustada. Tavaliselt mängid, mängid, mängid ja sinu mõtted on selle juures. Siis on äkki juba uus hooaeg ukse ees ja informatsiooni on palju. Praegu kaaluvad kõik oma majanduslikke võimalusi, kiirustamist ei ole. Seepärast on see hetk sobilik oma mõtete korrastamiseks ja õigete otsuste tegemiseks.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.