main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Raigo Mõlder ja Gerog Gross omauue sõiduvahendiga testipäeval. Maanus Masing

Raigo Mõlder ja Gerog Gross omauue sõiduvahendiga testipäeval. Maanus Masing

Saaremaa rallil mitmed uuendused

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
12.10.2018
08:06

Uue korraldustiimi vedamisel sõidetav 51. Saaremaa ralli toob rajale tiheda konkurentsi ja uued võistlusautod, pakub uusi kiiruskatseid ja mõningaid üllatusi.

Saaremaa ralli direktor Villi Pihl ütles, et ettevalmistused legendaarseks võidusõiduks on kulgenud plaanipäraselt ja suurimaks muudatuseks on kaks uut kiiruskatset Metskülas ja Karujärves, mida on kunagi ka sõidetud. „Tahtsime midagi huvitavamat teha ja servicepark on üle pikkade aastate taas Kuressaares. Ralli uus koduleht on väga interaktiivne ja sealt saab palju huvitavat infot,“ märkis ta.

„Sportlik tase on ka väga hea, sest kui me arvestasime 120 autoga, siis registreerus 136. Eesti tipud on kohal, stardis on kaks WRC-d ja 20 veokat, kelle kihutamine peaks pealtvaatajatele ka kindlasti huvitav olema.“

Favoriitidena asuvad starti Georg Gross ja Raigo Mõlder uue generatsiooni Ford Fiesta WRC-ga. Tegu on eelmisel aastal Mads Ostbergi käsutuses olnud autoga, mille ostis Ott Tänak OT Racingule. Georg Gross ütles, et võimaluse selle autoga sõita pakkus välja Ott, kuid kas vahetus on lõplik ei osanud ta veel öelda.

Kolmapäeval M-Sport meeskonna inseneri ja mehaaniku juhendamisel uue autoga esimesed  testikilomeetrid läbinud rallipiloodi sõnul ajaliselt väga suurt vaher ei ole, aga potentsiaal on hoopis teine. „Auto tundub sõitmisel palju kergem,“ lausus ta.

Georg Gross ütles, et eesmärk on muidugi ralli ära võita ja kui kõik hästi läheb, siis ei tohiks see võimatu olla. „Konkurents saab olema korralik,“ märkis ta. „Kõik Eesti poisid on alati kiired ja eks Valeri Gorban on aasta läbi olnud tihedalt kannul, aga ma eeldan, et peaks temaga hakkama saama. Usun, et kõikidele sõitjatele meeldib sõita pigem kuiva kui libedaga ja loodetavasti näeme tänavu ka rohkem lõpetajaid.“

Saarlastest teeb 4WD Ford Fiesta R5-ga debüüdi Ken Torn, kellele loeb koduteedel kaarti varasemalt Saaremaa rallil Timmu Kõrgega sõitnud Kaido Kaubi, Janar Tänak toob starti Ford Fiesta R2T koos kaardilugeja Silver Bakoffiga. Veoautode klassis esindavad kodusaart Priit Liblik – Imre Kuusk GAZ 52-l.

Tavapärasest erinev on ka Kuressaare sõidetav linnakatse. „Meie teadmist mõõda pidi kesklinna remont olema selleks ajas jõudnud pargi äärde, aga kuigi nii pole, siis me sellega riskima ei hakanud ja tegime muudatused,“ selgitas Villi Pihl.

„Enne linnakatset saab rahvas näha ka crosskartide showd ja selleks võiks varem kohal olla. Viis masinat sõidab raja kolm korda läbi ja see on hea vaatamine, sest nende riistade sõit on väga atraktiivne.“

  1. Saaremaa ralli korralduse juures on 22-25 inimesest koosnev tuumik, võistluse ajal on ametis aga koguni 350 töötajat. Eelmiste aastate põhitiimist ei ole kedagi toimetamas, kuid vajadusel on nad oma nõu ja jõuga abiks olnud.

Villi Pihl ütles, et kuigi korraldustiim on uus, siis ralli tegemise juures on neist enamus olnud ja kogemus olemas. „Kõik on oma töölõiguga tuttavad ja varem asja juures olnud. Võistluste juht Gabriel Müür on juba aastaid seda tööd teinud,“ märkis ta.

  1. Saaremaa ralli start antakse reedel Auriga keskuse parklas. Reedel sõidetakse kolm katset, millest esimene on Saaremaa ralli kavas täiesti uuena, Metsküla / Saarte Tehnika. Avapäeva lõpetab traditsiooniline Kuressaare linnakatse. Laupäeval, 13. oktoobril sõidetakse Saaremaa rallilkaheksa kiiruskatset, mille hulgas ka Saaremaa ralli klassikud Kaugatoma, Undva ja Leedri. Ühtekokku läbitakse kahe päeva jooksul veidi alla 133 katsekilomeetrit.

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.