main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Liidrite duell. Eesti Jahtklubide Liit

Liidrite duell. Eesti Jahtklubide Liit

Surfi slaalomi Eesti meister on Tristen Erik Kivi

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
12.10.2018
08:07

Surfi slaalomi sarja finaaletapp peeti sügise viimaste soojade tuultega Pirital. Tingimuste poolest oli võistlus nädala eest toimunud etapi koopia.

Pikki randa puhuv tuul oli seekord stabiilsem, väiksemate pagidega, mistõttu sõita oli pisut mugavam. Võistlejate hulk soosis seekord kasutama Eesti jaoks uudset võistlusformaati – eliminatsioone. Rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt tuntud eliminatsioonis koosneb võistlusring eelsõitudest ja finaalidest, mis 20 osavõtja puhul tähendas igale võistlejale ringis ühte eelsõitu pluss finaali.

Konkurents slaalomi Eesti meistritiitli nimel on sel aastal olnud ülimalt tasavägine. Võrdsete punktidega tulid finaaletapile kõige auväärsemat tiitlit jahtima kaks Saaremaa surfiklubi surfarit – mitmekordne Eesti meister John Kaju ja tema õpilane, tänane konkurent Tristen Erik Kivi.

Finaaletapil peeti kokku viis võistlusringi ja õhtuks oli mõlema võistleja kontol kaks sõidu võitu. Ehk neto punktiseis oli omavahel jätkuvalt viigis. Reeglite järgi osutusid nüüd määravaks mahaarvamisele kuuluvad sõidud ja siin oli väike eelis Tristen Erik Kivil.

Selle üliväikese eduga sai nii finaaletapi võidu kui ka Eesti meistritiitli Tristen Erik Kivi. Auväärse teise koha sai John Kaju. Finaaletapi kolmanda koha saavutas Timo Runge (Team Mahe), kuid sarja kokkuvõttes tuli kolmandaks hoopis Marcus Pertelson (Hiiumaa surfiklubi). Kolmanda ja neljanda koha punktiseisud olid samuti võrdsed, mistõttu ka siin said otsustavaks mahaarvamisele kuuluvad sõidud.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.