Volleneiud karikavõistluste tsooniturniiril

Kategooriad: Võrkpall
11.10.2018
08:22

6.-7. oktoobril mängisid Saaremaa spordikooli  U-18 vanuseklassi võrkpallitüdrukud Eesti karikavõistluste tsooniturniiri  Võrus.

Tüdrukute esimeseks vastaseks oli Fööniksid/ Katoliku SK võistkond Tartust. Mängu algus oli veidi kohmetu, aga mida edasi, seda täpsemaks ja kindlamaks muutus mäng. Siin vastasele võimalust ei antud ja mäng võideti tulemusega 3 : 0.

Sama päeva õhtul oli järgmiseks vastaseks kodusaalis mängiv Võru Spordikooli võistkond.  Neile jäädi alla seisuga 1:3, kuid see võistkond oli ka juba tugevamast puust. Kahes esimeses geimis suutsid saarlased nendega võrdselt mängida seisuni 15:15, kuid siis enam võimu nendega sammu pidada ei jätkunud. Kolmandas geimis tegi vastane mitmeid vahetusi, mis segas veidi nende mängurütmi  ja selle olukorra suutis Saaremaa võistkond ära kasutada ning geim ka võita. Neljandas geimis pani vastane ikka oma paremuse maksma.

Teise päeva hommikul mängis Saaremaa võistkond Viljandi Spordikooli tüdrukutega. Esimese geimi algus oli saarlastele paljulubav. Oma serviga suudeti vastane võrgust kaugel hoida ja takistada neil korralikult rünnata. Kuid seda initsiatiivi jätkus vaid pooleks geimiks, siis vastane suutis parandad oma vastuvõttu ja nende rünnakud muutusid kiiremaks ja resultatiivsemaks. Jällegi seisult 15 : 15 läks vastane juba juhtima ning võttis lõpuks geimivõidu. Kahes järgmises geimis olid saarlased tagaajaja rollis ning ka need geimivõidud kuulusid Viljandile. Saaremaa U-18 tüdrukutel tuli vastu võtta kaotus 3:0.

See oli hooaja esimene turniir ja eks see näitas ära saarlannade kitsaskohad. “Olulisena näen, et kindlasti tuleb parandada võistkondlikku mängu, üksteise toetamist ja abistamist väljakul,” selgitas tüdrukute treener Ene Kask. “Eks parandamist ole kõigis mänguelementides, kuid kui väljakul on üks hingamine, siis tulevad  õnnestumised kergemini,” oli treener positiivselt meelestatud. “Parima mängijana tooksin esile Kätriin Põllu, kes oli osav nii rünnakutel, blokis kui pallingul. Sellest aastas treenib ta Tallinnas Audentese Spordigümnaasiumis,” lisas Kask.

Võistkonnas mängisid: Kätriin Põld, Kaisa Tänav, Kaari Liis Pihel, Gethe-Maria Roomets, Marie Puust, Karoli Mägi ja Kelly Grahv.

U-18 tüdrukute järgmine turniir toimub 10.-11. novembril.