main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kaisa Õunpuu rünnakul. Alver Kivi

Kaisa Õunpuu rünnakul. Alver Kivi

Saaremaa naiskonna finaalilootus püsib

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
31.03.2019
18:28

Eesti naiste võrkpallimeistrivõistluste teises poolfinaalmängus oli Saaremaa kaotuse äärel ja skeptikutele kumasid juba pronksimängud, kui uuesti sündinud naiskond TalTech/Tradehouse vastu 0:2 kaotusseisust 3:2 võiduga välja tuli.

Kui Saaremaa naiskond kaotas kahe võiduni mängitavas poolfinaalis võõrsil avakohtumise TalTech/Tradehousele 0:3, siis avaldas peatreener Peeter Vahtra lootust, et kahte kehva päeva järjest vaevalt tuleb. Paraku jätkati kodusaalis sealt, kus laupäeval pooleli jäädi.

Kuressaare spordihoones jäi Saaremaa kaotusseisu 2:6 ja 8:16 ning kaotas avageimi 19:25. Ka teises olid domineerivamaks pooleks külalised, kes võitsid 25:23. “Eks ta korra nutuseks kippus,” tõdes Peeter Vahtra. “Ma ei tea, miks nii ja kui ette teaks oleks jube lihtne. Me püüdsime ju kõik endast parima anda.”

Ka kolmandas geimis jagus tasavägist mängu lõpuni ja seisult 22:22 said 23:22 ette ülikooli naised. “Ei olnud mõtet, et on läinud,” tunnistas Peeter Vahtra. “Ma ei jõudnud sellisele võimalusele üldse mõelda, sest kõik toimus kiiresti ja ma ei ole allaandja.”

Järgmised kaks aga kuulusid sama tulemusega 25:23 juba võõrustajatele. “Naised oskavad mängida küll ja väga kenasti,” rõõmustas Peeter Vahtra. “Aga see on ikka sisemine kokkuvõtmine. Kui saime oma servi ja blokikaitsega neile oma mängu peale suruda, siis hakkas ka rünnak hakkas toimima. Lõpus meie ründasime juba kõvemini. Aga ikkagi ei ole ma veel rahul, sest tehnilist praaki oli palju sees, võiks siin veel mängida.”

Õnnestumised andsid naistele tiivad ja mäng hakkas minema. Viimane geim ei olnud külalistel üldse võimalust ja Saaremaa vormistas võidu Erle Püvi serviässast 15:8 võidu. “Eks see, et nad olid 2:0 ees ja kaks nappi geimikaotust murdis nad maha. Meie serv õnnestus nii hästi, et nad ei saanud korralikult lööma,” märkis Peeter Vahtra. 

Kolmas mängu aeg on esialgu veel lahtine, aga peatreeneri hinnangul on see täiesti uus mäng. “Aga ma loodan, et teeme halbadest asjadest oma järeldused. Me ei saa sada protsenti õnnestuma, aga me peame oma stabiilse 60-70 saama, siis peaks piisama. Vastaste ees võib mütsi tõsta, väga tublilt mängivad ja neid tuli ikka tõeliselt murda.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.