main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Rünnakul on Siim Rantanen. Alver Kivi

Rünnakul on Siim Rantanen. Alver Kivi

Saaremaa meeskond alustab esiliigas 15. hooaega

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
18.10.2019
08:54

Saaremaa meeskond on Eesti võrkpallimeistrivõistluste esiliigas esindatud olnud 14 hooaega, mis tähendab, et käesoleval sügisel minnakse vastu Saaremaa 15. hooajale.

Aegade jooksul on Saaremaa esiliiga võistkonda kuulunud sellised tuntud ning kuulsad persoonid võrkpallimaastikul nagu Are Keel, Raimond Nau, Keith Pupart, Hannes Sepp, Hindrek Pulk, Toomas Jasmin, Mihkel Tanila, Helar Jalg, Denis Losnikov, Cris Karlis Lepp ja Asko Esna, vahendab Saaremaa Võrkpalli Liit.

2016. aastal naasti pärast kolme aastat pausi liigasse, kui Saaremaa meeskonna juhendamise võttis üle Asko Esna. Möödunud hooajal tüüris Esna Saaremaa meeskonna esimest korda esiliiga ajaloos medalikolmikusse, kui LotusTimber/Neemeco SK meeskonna ees napsati endale pronksmedal.

2019./2020. hooajal on Eesti esiliigasse registreerinud 11 meeskonda, mis tähendab 20 mängu põhiturniiril (kõik mängivad kõigiga 2 korda läbi – kodus ja võõrsil). Saaremaa meeskonna tuumik on suuresti sama, kes möödunud hooajal.

Lisandunud on vaid andekad noorpallurid spordikoolist – nurgaründaja Gerdo Pool, temporündaja Mart Vahter, diagonaalründaja Kaspar Lest. Aastase pausi järel taasliitub ka Tom Torn,  tegi oma debüüdi Saaremaa meeskonna eest 2007./2008. hooajal.

Diagonaalründaja koha peal jätkavad Siim Olavi Rantanen ja Armand Tamm, sidemängija positsiooni jagavad Mart Tiitsaar ja Egert Andrejev, temporündajate osakonnas mängivad Martin Meerits, Karl Tartes, Taavi Prei ja Hardi Aun ning nurgamängijatena konkureerivad omavahel Robin Alba, Sander Talistu, Madis Tisler ja Tom Torn.

Oluline on ära märkida, et farmklubi lepingu alusel kuuluvad nii Taavi Prei kui Robin Alba ka Saaremaa VK ridadesse ja Saaremaa VK mängijad Helar Jalg, Alari Saar, Mart Toom, Markus Uuskari ning Johan Vahter Saaremaa esiliiga meeskonda.

Lisaks positiivsetele muutustele treeningute osas, on ka noormängijate lisandumine meeste sekka kogu meeskonnale hästi mõjunud, sest noorematel on tõeline tõestamise ning enesekehtestamise vajadus, mis sunnib vanemaid ja kogenumaid mängijaid pingutama hoopis teistmoodi.

Möödunud hooaegade meeskonna ühe parima punktitooja Siim Rantaneni sõnul on meeskonnaga lisandunud spordikooli poisid väga motiveeritud ning andekad, kellest nii mõnigi hakkab “vanade olijate” jalgealust kuumaks kütma.

Õnneks kinnitavad nii mängijad kui ka treener, et treeningute atmosfäär on super, üleüldine omavaheline läbisaamine väga hea ja üksteist toetav ning mingit vaenu või pahatahtlikku ärategemist ei ole.

Eeloleval nädalavahetusel saavad Saaremaa meeskond ja ka uus treener Raili Sepp end proovile panna, sest toimuvad esimesed kohtumised kodusaarel. Laupäeval, minnakse vastamisi Audentese SG/NK ja pühapäeval Tallinna spordikooli meeskonnaga.

Treener Raili Sepp on eelseisvate mängude pärast üpriski elevil: „Kahjuks ei ole ma varasematel aastatel I-liiga meeste mänge vaatama väga jõudnud, seega põnevust minu jaoks jagub! Katsetamist arvatavasti tuleb, kes ja kuidas mängu sisse elab. Ja kuigi põhikomponendid on treeningutel läbi arutatud, siis võistlussituatsioonis võib vajadus tulla muudatusi sisse viia.“

Treeneri sõnul on meeskonnas märgata kindlaid ankruid, aga samas on pink pikk ning ühtlase mängutasemega mängijaid on rohkem kui 6, mis tähendab, et valikut jagub, kes millal platsile saata.

Meeskonna diagnoaalründaja Siim Rantanen on samuti positiivselt meelestatud: „Loodetavasti leiame platsil kohe esimesest punktist ühise hingamise, sest sooviks ikka need esimesed kaks mängu ära võita, aga lihtne ei saa see kindlasti olemas.“

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.