Saaremaa lootus kordusmängu eel elab

Kategooriad: Võrkpall
23.03.2019
17:08

Eesti meeste võrkpallimeistrivõistluste esiliiga esimeses veerandfinaalkohtumises juhtis Saaremaa kodus BMF/Rakvere vastu 2:0, kuid kaotas mängu 2:3. Korduskohtumisele minnakse siiski poolfinaali mõtetega.

Kuressaare spordihoones mängitud kohtumises võitsid võõrustajad kaks esimest geimi 27:25 ja 25:23, kuid kaotasid kaks järgmist 22:25 ja 22:25. Nii pidi võitja saatuse otsustama viies geim. Külalised said kiirelt edu, kuid saarlased jõudsid 13:13 viigini. Viimaste punktide mängimisel olid kindlamad Rakvere mehed, kes võitsid 15:13.

Peatreener Asko Esna märkis, et pigem panid Rakvere mehed juurde, kui et ise oleks ära langetud. “Me mängisime tegelikult kogu kohtumise ühtlaselt ja suuri ära kukkumisi ei olnud,” leidis ta.

“Kui jäime ka taha, siis suutsime alati vahe kokku mängida. Neil on palju kogemustega ja isegi meistriliigas mänginud mehi, kes oskavad rasketes olukordades teha õigeid otsuseid.”

Kuigi Saaremaa oli põhiturniiril kaotanud 0:3 ja 1:3 uskus Asko Esna oma meeskonna võimalustesse ja südi mäng ei olnud talle üllatuseks. “Teadsin, et oleme valmis sümpaatseks soorituseks,” lausus ta, lisades, et üks asi on mäng põhiturniiril, teine asi on siis, kui on juba midagi mängus.

Poolfinaalidesse pääseb kaks võitu saavutanud meeskond või juhul kui mõlemal meeskonnal on üks võit ja üks kaotus, siis rohkem punkte kogunud meeskond. Punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim. Saaremaale piisab seega 3:1 või 3:0 võidust. “Rusikatega ei vehi, aga alla andma ei lähe, tahame kindlasti väärilise lahingu anda,” märkis ta.

Korduskohtumine mängitakse homme kell 14 Rakveres.