Saaremaa naiskond mängis end poolfinaali

Kategooriad: Võrkpall
23.03.2019
17:35

Eesti naiste võrkpallimeistrivõistluste meistriliiga veerandfinaalis alistas Saaremaa kahel korral 3:0 põhiturniiril kuuenda koha saavutanud Audentese SG/Noortekoondise ja kohtub nüüd poolfinaalis TalTechiga.

Laupäeval olid  Saaremaa võidunumbrid 3:0 25:17, 25:7 ja 25:15 tulemusega. Kümnest rünnakust koguni üheksa realiseerinud Keiu Silm lisas võitu neli bloki- ja kolm pallingupunkti, 10 punktiga assisteeris talle Kaisa Õunpuu.

Pühapäeval mängitud korduskohtumises olid Saaremaa võidunumbrid 25:15, 25:18 ja 25:16. Parimatena tõid Dorit Heinastu 14, Kaisa Õunpuu 13 ja Keiu Silm 12 punkti.

Abitreener Raili Sepp ütles, et päris vormistama nendes mängudes ei mindud, sest põhiturniiril olid Audentese noored üllatanud ühes mängus väga tugeva serviga. “Teadsime, et neil on osa mängijad TLÜ ridades, aga serv jätkuvalt ohtlik,” lausus ta. “Meil oli ka hea serv, saime lihtsad pallid paremini kätte, blokk pidas ja olime kokkuvõttes igas elemendis paremad.”

Raili Sepa sõnul olid need veerandfinaalmängud naiskonnale heaks kokkusaamise kohaks, sest mängupaus oli kujunenud pikaks. Enne poolfinaale oli seepärast tähtis taas mängukogemus saada ja kokkumäng leida.

Juba järgmisel nädalavahetusel minnakse kokku TalTechi naiskonnaga, keda põhiturniiril kaks korda 3:0 võideti. “Nende vastu peab minema siiski tõsise häälestusega, sest TalTech on mänginud vahepeal ka Balti liiga kohtumisi ja saanud paar head mängu,” leidis Raili Sepp.

Esimene kohtumine mängitakse laupäeval Tallinnas ja kordusmäng pühapäeval Kuressaares.