Saaremaa jätkas Lätis võidukalt

Kategooriad: Võrkpall
10.03.2018
18:08

Võrkpalli Balti liiga põhiturniiri eelviimases kohtumises Saaremaa meeskond nõrkusehetke endale ei lubanud ja Riias alistati RTU/Roberžadze kindlalt 3:0.

Saaremaa alustas mängu hea hooga ja juba avageimi 25:15 võiduga pandi paika, kes on selle kohtumise peremees. Teises geimis jagus tasavägist mängu seisuni 17:16, siis suurendasid Tomaš Halanda rünnakul ja Konstantin Ryabukha blokis saarlaste eduseisu 19:16-le ja võidu vormistas numbritega 25:22 Hindrek Pulk. Kolmandas lõi Mihkel Tanila seisult 4:4 kaks serviässa ja tagasi enam ei vaadatud. Geim 25:18 ja mäng 3:0.

“Me proovisime ikka mängida ka,” märkis peatreener Urmas Tali. “Ülesanded olid kätte jagatud, üritasime mitmekülgsemalt rünnata. Teises geimis olime korra vastuvõtuga hädas, aga kokkuvõttes ründasime korralikult ja see tõi ka lõpuks võidu.”

Põhiturniiri viimane nädalavahetus algas juba reedel, kui seni tabelis teist kohta hoidnud Pärnu VK sai võõrsil Järvamaa vastu kindla 3:0 (25:17, 25:14, 25:14) võidu. Ühtlasi kerkis Pärnu liigatabelis korra mööda Saaremaast. Pärast võitu on saarlastel taas 1 punktiline edu.

Veerandfinaalid peetakse kahe võiduni, veerandfinaalide kuupäevad on 15. ja 17. märts, vajadusel toimub 18. märtsil otsustav kohtumine (kõrgema asetusega meeskonna kodusaalis). Veerandfinaali pääsevad kaheksa paremat meeskonda ja veerandfinaalpaarid moodustuvad vastavalt põhiturniiri kohtadele: 1. vs 8., 2. vs 7., 3. vs 6., 4 . vs 5.