main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Robert Virves Läti talvisel rajal. Valdis Priede/autosports.lv

Robert Virves Läti talvisel rajal. Valdis Priede/autosports.lv

Robert Virves ületas talverallidel oma ootused

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
10.02.2019
16:20

Laupäeval Lätis sõidetud Gulbene rallil saavutas Aluksne ralli klassivõitja Robert Virves koos Rasmus Vesilooga EMV3 ehk kaheveoliste kuni 1600 ccm (R2,R1,A6) klassis ning Estonian Junior Challenge sarjas kolmanda koha, kaotust Ken Tornile ja Kauri Pannasele kogunes neil kümne katsega 1.32.

“Nii nagu Aluksne rallil, oli ka seekord eesmärgiks tuua auto tervelt lõpuni ja lõpetada Estonian Junior Challenge klassis poodiumikohal. Seega eesmärgid talverallidel ilusti täidetud,” rääkis Robert Virves.

Ralli algas Robert Virvesele ja Rasmus Vesiloole taaskord üllatavalt hästi, sest peale esimese ringi kolme katset oldi oma arvestuses kolmandal kohal ja püsiti kiiremate meeste kandadel. Selleks hetkeks oli kaotust liidritele Poomile ja Järveojale 8,38 sekundit ja teisel kohal olnud Torn ja Pannas olid vaid 1,49 sekundit eespool.

“Siis aga tulid samade katsete korduvläbimised ja saime kohe aru, et teed on ikka väga katki,” selgitas Robert Virves. “Kuna me sellistes oludes varem sõitnud ei olnud, siis võtsime hoo maha ja otsustasime võtta turvalise tempo, et säilitada oma kolmandat kohta, sest edu järgmise ekipaaži ees oli selleks hetkeks juba veidi üle poole minuti.”

Sellise turvalise tempoga sõidetigi ralli lõpuni, püüti koguda kogemusi, sest isegi sellise turvalise tempoga oli tükk tegemist, et autot ilusti teel hoida. “Kokkuvõttes võib hooaja alguse kohta öelda, et oleme oma ootusi ületanud, sest talverallisid pidasime enda jaoks kõige keerulistemaks,” märkis noor rallipiloot.

“Kõik katsed kus aga tundsime ennast mugavalt, olime kiirematel meestel väga väga lähedal ja paaril katsel ka grammikene kiiremad. See teeb väga suurt rõõmu, sest mõlemal rallil võtsime sellise taktika, et katsete aegu vaatasime ainult hoolduspausidel ja ei hakanud ennast üldse tulemustega segama. Tegime lihtsalt oma sõitu ja õppisime tundma autot, mis on siiski veel üsna võõras.”

Robert Virves tänas kõiki inimesi, kes andsid talle võimaluse ennast Estonian Junior Challenge sarjas proovile panna. “Loomulikult on suur soov seda hooaega selles sarjas ka jätkata ja ennast arendada, kuid täna seda kahjuks 100% kinnitada ei saa. Õnneks on nüüd paar kuud aega, et selle kallal töötada ja loodame väga olla stardis ka mai kuus sõidetaval Tallinna rallil,” oli noor rallimees optimistlik.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.