main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võidukas lõpuspurt. Allan Mehik

Võidukas lõpuspurt. Allan Mehik

Saaremaa suusamaratoni võitis Mairo Mändla

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
10.02.2019
18:09

Karujärvel sõidetud 30 km pikkuse Suusamaratoni võitis Mairo Mändla Ain Kilki ja Oliver Mändla ees. Naiste esikolmiku moodustasid Raina Vaarmaa, Klaarika Johanson ja Raili Rüütel.

“Ma ei pidanud ennast favoriidiks, pigem ihkasin mõtteis tulemust esimese kuue hulgas,” tunnistas Mairo Mändla. “Rada oli aga pehme ja vesine ning määravaks ei saanud niiväga tehniline pool. Laskumistel libisesid, vend Oliver ja teise koha mees Ain Kilk märksa paremini, kuid minu suusk toimis just hästi raskematel rajalõikudel. Ja ega ma neile seal palju hingamisruumi jätnud.”

Kolmekesi sõideti konkurentidel eest ära ja kohti vahetades sai selgeks, et päris üksi ei suuda keegi oma teed minna. Nii jäigi kõik viimasele 5 km ringile, kus Oliver Mändlal läks raskemaks ja Mairo Mändla ja Ain Kilk jäid kahekesi.

“Olin kindel, et määravaks saab viimane pikk laskumine, kus vastase suusk rajas märksa paremini libises, see oli nii toiminud juba viis ringi järjest,” märkis Mairo Mändla. “Minu õnneks laskusid rajas alla ka ringiga mahajääjad, seega pidime mõlemad jäljest välja tulema. Selles alas aga toimisid suusad võrdselt ning viimase kurvi ja meetritega edestasin kaasvõistlejat poole suusa pikkusega. Seega oli tuline lahing lõpuni ja võit seda magusam mandrimehe ees.”

Mairo Mändla läbis kuus 5 km pikkust ringi ajaga 1:38.41, Ain Kilk sai aja 1:38.43 ja Oliver Mändla 1:40.40. Järgnesid 4. Tarmo Mändla 1:42.11, 5. Jürgen Soo 1:49.49 ja 6. Avo Kirsipuu 1:51.29-ga.

Naiste kolm kiiremat olid kokkuvõttes 16. koha välja sõitnud Raina Vaarmaa 02:05.05-ga, 28. olnud Klaarika Johanson 2:25.45-ga ja 31. olnud Raili Rüütel 2:40.23-ga. Auhinnad said veel Ilme Alt, Karin Veiler ja Kea Karja. Kokku lõpetas võistlusmaa 38 suusatajat.

Mairo Mändla hinnangul oli konkurents igati Saaremaa Suusamaratoni vääriline ja võidetud tiitel on tal esmakordne täispikal distantsil. “Raja kui sellisega tuleb tänasel päeval ka rahul olla,” rääkis ta. “Korraldajate poolt otsus pidada võistlus lühema, kuid tugevama põhjaga 5 km ringi peal oli ainuõige. Eks meie talved ole sellised, kui täna ei tee siis homme pole enam mingit varianti. Aga ehk ikka tuleb see aasta veel lumelisa ja lubab kasutada rajatraktorit mis kuuldavasti nüüdseks korda saadud.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.