main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Robert Virves rajal. Alfonsas Rakauskas

Robert Virves rajal. Alfonsas Rakauskas

Robert Virves lõi Ken Torni 0,6 sekundiga

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
31.08.2019
21:01

Reedel ja laupäeval sõidetud Lõuna-Eesti rallil pidasid esiveoliste klassi EMV3 ja Estonian Junior Challenge arvestuses maha tõelise duelli saarlased Ken Torn – Kauri Pannas ja Robert Virves – Sander Pruul, milles nooremad mehed jäid peale 0,6 sekundilise eduga.

“Nii nappi võitu ja veel sellise mehe üle ei ole minul varem olnud,” tunnistas Ford Fiesta R2T-ga kihutav Robert Virves, kelle sõnul on tema jaoks tegu suurepärase saavutusega, sest kohe oma esimesel aastal selles masinaklassis ei oleks ta niipalju oodanud.

Üheksa katse järel oli Ken Torni edu Robert Virvese ees vaid 2,5 sekundit. Eelviimase katse võitis Virves 1,7 sekundiga ja viimase katse eel oli Torni edu veel vaid 0,8 sekundit. Viimase katse võitis taas Virves ja ka kokkuvõttes oli parim 0,6 sekundilise eduga.

“Ega meil enne viimast katset täpset aimu polnud, panime omas tempos edasi,” rääkis Robert Virves. “Oli keeruline, sest madal päike paistis näkku ja rajal oli palju tolmu. Aga võimalust klassivõidule nägin päevase service ajal, kui kaotasime ainult 4 sekundiga.”

Klassi avapäeva kiireimad mehed olid Robert Virves – Sander Pruul, kelle edu enne laupäevaseid katseid oli Ford Fiesta R2T-ga sõitvate Ken Torn – Kauri Pannas ees 3,2 ja Peugeot 208 R2 mehi Georg Linnamäe – Volodymyr Korsiat 13,7 sekundit.

“Ralli ajal oli kõik okei,” rääkis Robert Virves. “Saime iga katsega tempot paremaks ja õppisime kiiremini sõitma. Lõuna-Eestis on teed laiad ja looklevad ning enne lõunat ei osanud me seda korralikult ära kasutada, aga pärast panime siin juurde. Kokkuvõttes mõned pisiasjad küll olid, aga kui lõpptulemust vaadata, siis probleemideks need ei saanud.”

Ken Torn ütles, et sama ägeda duelli on ta varem Lõuna-Eestis maha pidanud Gustav Kruudaga, kuid lisas, et Robert Virves oli terve ralli väga tubli ja kindlasti vääris seda võitu. “Meil olid siin pisut teised eesmärgid, kui ralli võita, aga loomulikult oleks see ka tore olnud,” märkis Ken Torn. “Meie eesmärk oli kindlustada Eesti meistritiitel ja selleks meile teisest kohast piisas, seepärast me lõpptulemusele nii väga ei keskendunud.”

Kolmanda koha saanud Georg Linnamäe ja Voldymyr Korsia kaotasid juba 51,4 sekundit.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.