main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Robert Virves alustas hooaega võidukalt. Alver Kivi

Robert Virves alustas hooaega võidukalt. Alver Kivi

Robert Virves ja Sander Pruul võtsid Viru rallil klassivõidu

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
04.07.2020
20:46

Lääne-Virumaa teedel sõidetud Viru ralli võitsid Hyundai i20 WRC-ga kihutanud Ott Tänak ja Martin Järveoja, klassivõidu tõid Saaremaale Robert Virves ja Sander Pruul.

„Hoog oli hea, suuri eksimusi polnud, kuigi pisivead mida vältida ja parandada tulid sisse,“ rääkis Robert Virves, kelle sõnul oli kokkuvõttes siiski puhas sõit ja suurelt nurisemiseks ei ole põhjust.

Klassis EMV 3 said Ford Fiesta R2T-ga kihutavad Robert Virves ja Sander Pruul avakatsel Justas Simaska – Titas Simaska järel teise koha, kuid kuna leedukad said ajalise trahvi +1.50, siis tõusid saarlased 0,8 sekundiga soomlaste Lauri Joona – Ari Koponeni ees liidriks.

Teisel katsel edestasid saarlased leedukaid 0,8 sekundiga ja kasvatasid oma edu Joona – Koponeni ees 4 sekundile. Kolmandat katset valitsesid taas saarlased ja edu suurenes 15,2 sekundile. Neljandal katsel suurendas Virves Joona ees edu 27,8 sekundile.

Kuigi järgmisel õnnestus soomlastel vahet 3 sekundi võrra vähendada kulges võidusõit jätkuvalt Virves – Pruul domineerimisel. Kuuendal oli saarlased kolmandad ja seitsmendal esimesed ning võtsid Joona – Koponeni ees klassivõidu.

„Oli päris hea jälle võistelda,“ tunnistas Robert Virves. „Nii pikk paus ei ole mõistlik ja tulevikus sellist olukorda ei tahaks enam kogeda. Aga päris roostes ei olnud, seis oli niivõrd-kuivõrd. Arvestades asjaolusid ei ole virisemiseks põhjust. Ma olin klassis ainsana vana auoga, teistel kõigil olid uued.“

Kuigi hooaeg on nüüd käima läinud ja alanud Robert Virvesele edukalt ei ole tulevased plaanid siiski konkreetselt paigas. „Viru rallilegi saime viimasel hetkel ja võimalus tuli ootamatult. Toimetame jooksvalt,“ rääkis noor rallipiloot.

Kolmanda koha sai Gregor Jeetsile kaarti lugenud Kauri Pannas Ford Fiesta R2T-ga, kaotust võitjatele oli 1.01.

Klassis EMV 6 haarasid kohe liidripositsiooni Erkko East – Margus Brant Honda Civic Type-R-il, kes said Pranko Kõrgesaar – Priit Kõrgesaar BMW 318TI Compactil võrdse aja. Teisel katsel olid saarlased kolmandad ja kaotasid kokkuvõttes teisena Keiro Orgus – Janar Lehtniidule Honda Civic TYPE-R 4,5 sekundiga.

Kolmas katse langetas East – Branti kolmandaks, kaotust liidritele 26,4 sekundit. Neljandal õnnestus saarlastel oma positsiooni kaitsta, kuigi kaotus David Sultanjants – Siim Oja Citroen DS3-l suurenes 43,8-le sekundile. Viiendal katsel oldi taas kolmandad ja sama positsioon säilitati ka kokkuvõttes. Paraku mehed järgmisel katsel enam tulemust kirja ei saanud.

Klassis EMV 7 olid Lembit Soe ja Kalle Ahu Toyota Starletil avakatsel neljandad, kaotades liidritele 32,5. Teisel ja kolmandal katsel oldi neljandad ja kokkuvõttes tõusti kolmandaks kaotust Marko Ringerberg – Allar Heinale BMW M3-l 1.30.

Neljandal langesid Saaremaa mehed kokkuvõttes taas neljandaks, kaotust liidritele 2.22. Viiendal oldi neljandad, kuid järgmiselt katselt enam tulemust kirja ei saadud.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.