main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Korsika rajal. Ott Tänak fanpage

Korsika rajal. Ott Tänak fanpage

Rehvipurunemine langetas Ott Tänaku kuuendaks

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
30.03.2019
23:21

Katsevõiduga Korsika MM ralli päeva alustanud Ott Tänak tõusis pikima katsega liidriks, kuid rehvipurunemine 11. katsel langetas ta kuuendaks.

Toyota Yaris WRC-l kihutav Ott Tänak võitis alustuseks nii seitsmenda kui kaheksanda katse ja tõusis Elfin Evansist vaid 0,2 sekundi kaugusele. 47-kilomeetrise Castagniccia katse võitis küll Dani Sordo, kuid Ott Tänak oli temast vaid 0,8 sekundit aeglased, mis tõstis saarlase ka ralli liidriks.

11. katsel pidi rehvi vahetama nii Jari-Matti Latvala, kui liidrikohal sõitnud Ott Tänak, kaotades sellega kaks minutit. Ott Tänak langes liidri positsioonilt seitsmendaks. Viimase katsega tõusis ralli liidriks Therry Neuville. Ott Tänak tõusis päeva lõpuks kuuendaks, kaotades1.54.

“Meil oli täna enne seda rehvipurunemist hea päev,” vahendas Ott Tänak. “Auto oli väga hea, sõitsime puhtalt ning mingeid vigu ei teinud. Koostöö nii tiimi kui ka Martiniga on olnud senimaani suurepärane ja võin öelda, et tegime kõik, mis oli meie võimuses. Ettevalmistus ralliks oli sel korral eriliselt põhjalik, kuna teadsime, et see ei saa kerge võidusõit olema ja pärast kõiki neid pingutusi on üpris keeruline olukorraga leppida.”

Vaatamata ebaõnnele on Ott Tänak optimistlik. “Siiski on meil võimalik homme nii mõnedki olulised punktid koju tuua ja mis iganes ka ei juhtuks, saame siit positiivse emotsiooniga koju minna, kuna kogu ralli vältel oleme üpriski hästi esinenud,” lausus ta.

Mootori purunemine jättis JWRC arvestuses sõitnud Ken Torni ja Kauri Pannase võistluse pooleli.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.