main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ikka ühiselt ja ikka lootusrikkalt. Erakogu

Ikka ühiselt ja ikka lootusrikkalt. Erakogu

Ott Tänaku fännid Kataloonias: Usk on olnud kogu aeg

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
24.10.2019
07:30

Rallisõitja Ott Tänakule juba kaheksa aastat Portugalis ja Kataloonias raja ääres kaasa elamas käinud fännid usuvad oma iidoli võimalustesse tulla maailmameistriks, kuid rõhutavad, et enne kui võit pole kindel, pole midagi kindlat.

“Seekord on lootused jälle kõige suuremad, aga ei taha ära sõnuda,” räägib Ott Tänaku võimalusi Kataloonia MM-il maailmameistriks tulla kommenteerides fännigrupi liige Riivo Allik.

“Meil on olnud nende aastate jooksul ju küll rallisid, kus oleme Oti edus kindlad olnud, aga siis on äkki mingi jama juhtunud. Me oleme pigem hellaks tehtud. Me muidugi tahame, aga pigem on võidurõõm õnnestumise puhul kindlasti parem.”

Seltskond kuhu kuulub paarkümmend rallihuvilist alustasid Ott Tänaku võistlustel käimist kaheksa aastat tagasi Portugalis ja on rallipilooti toetanud ka tema rasketel aegadel. Sealt peale on oldud kohal kevadel Portugalis ja sügisel Kataloonias.

Meeste järjekindlus tasus end aga esimest korda poodiumi näol tänavu Portugalis. “Kogu aeg on Otil midagi juhtunud, kas siis midagi puruks läinud või mingil muul põhjusel katkestanud,” märgib Riivo Allik.

Ralliraja ääres ei käi seltskond igal katsel, sest logistika on keeruline, kuid lipud ja särgid ning kõik muu atribuutika on olemas. Mingeid erilisi rituaale meestel pole, kuid Eesti lippu hoitakse kõrgel. Tavaline mure on, et lipuvarred kiputakse lennujaamas kohe ära võtma, aga need sebitakse endale kohe uued.

“Seitse aastat tagasi olime eestlastest raja ääres põhimõtteliselt ainult meie ja väga harva kohtas veel kedagi. Aga praegu on juba eestlaste hordid,” tõdeb Riivo Allik.

“Üldiselt on pundid omaette ja kokkusaamise koht on üldiselt poodiumi juures. Katsed on nii erinevates kohtades ja pikad, et rahvas hajub ära ja väga kokku ei saada. Fänne on üle maailma üldiselt igal mehel, aga silma paistavad veel Hundiyai riideid ja lippe.”

Riivo Alliku sõnul on usk, et Ott Tänak tuleb maailmameistriks olnud kogu aeg. “Kaheksa aastat tagasi oli see muidugi väiksem, aga me oleme koos Otiga kasvanud ja on näha, et ta on aastatega saanud hoopis teiseks inimeseks,” räägib Allik.

“Oti enesekindlus on nii tugevaks läinud ja ta on ka inimesena totaalselt muutunud. Ott on paljudega sõber, ta viskab käppa ka taksojuhtidele ning ei ole enam uhke ja nii edasi.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.