main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võitjatena poodiumil. Ott Tänak facebook

Võitjatena poodiumil. Ott Tänak facebook

Ott Tänak võttis Soomes kümnenda rallivõidu

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
05.08.2019
07:24

Nädalavahetusel sõidetud autoralli maailmameistrivõistluste Soome etapi võiduga vormistas Ott Tänak oma kümnenda MM ralli võidu ja kogus maksimumpunktid ka punktikatselt.

Ott Tänak edestas teisele kohale jäänud Citroenil sõitvat Esapekka Lappit 25,6 ja kolmandaks tulnud tiimikaaslast Jari-Matti Latvalat 33,2 sekundiga. Koos punktikatse võiduga teenis saarlane rallilt maksimaalsed 30 punkti.

“Selle võidu saavutamine on suurepärane,” lausus Ott Tänak, lisades, et oli väga oluline saavutada hea tulemus Soomes, mis aitas mõlemas sarjas. “Ma ütleks, et hooaja teise poole alustuseks on see perfektne. Ma arvan, et see on kordaminek kogu tiimile ja nüüd me peame samas rütmis jätkama.”

Ott Tänak lisas meeskonna pressiteate vahendusel, et pühapäeval keskendus ta kolme esimese katse puhtale läbimisele ja siis surus Power Stage-il. “Ma püüdsin olla kiire ja vältida vigu ning me olime võimelised võtma maksimumpunktid. Nüüd tuleb samaga jätkata Saksamaal,” märkis rallipiloot.

Soome rallilt teenitud maksimaalse 30 punktiga kerkisid Toyota WRC-ga kihutavad Ott Tänak ja Martin Järveoja kokkuvõttes 180 punkti peale. Citroenil sõitval Sebastien Ogier’l on teisena 158 ja Hyundai piloodil Thierry Neuville’il kolmandana 155 punkti. Võistkondlikult on Hyundai edu Toyota ees 24 punkti.

“See oli suurepärane nädalavahetus,” tõdes Ott Tänak. “Ma usun, et suvepuhkus tuli õigel ajal, sest me olime pärast Itaalia rallit väga pettunud. Nüüd me saavutasime perfektse tulemuse ja peame samamoodi jätkama. Minna on veel viis rallit ja seega ootab suur töö tegemist.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.