main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Tolmusel teel. Hyundai Motorsport

Tolmusel teel. Hyundai Motorsport

Ott Tänak Türgis seitsmes

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
18.09.2020
21:13

Autoralli MM-sarja Türgi etapil konkurentide poolt üles keerutatud tolmuga hädas olnud maailmameister Ott Tänak on kahe esimese katse järel seitsmendal kohal.

„Algus on sellele rallile olnud parajalt katsumusterohke, kuid teed olid üldjoontes päris head ja suuremaid intsidente ei tekkinud,“ vahendas Hyundai piloot Ott Tänak.

„Küll aga valmistas parajalt peavalu tolm, mis takistas nähtavust ja muutis kohati olukorra ohtlikuks. Kogu see tolmu teema valmistab parajalt pettumust, kuid enamus rallist on veel ees ning olud on ühtemoodi karmid kõigi jaoks ja seetõttu pole mõistlik kohe alguses hakata üleliigseid riske võtma.“

Esimese päeva järel on liider Hyundail kihutav üheksakordne maailmameister Sebastien Loeb, kellele Thierry Neuville kaotab 1,2 ja Sebastien Ogier 1,3 sekundiga. Ott Tänak langes teise katsega kolmandalt kohalt seitsmendaks, kaotades Loebile 4,8 sekundiga.

„Auto tundub neil teedel hea ja ma loodan, et kui homme on nähtavus parem, siis saame ka suruda rohkem,“ lausus maailmameister.

Keskpäeval antud pressikonverentsil ütles Ott Tänak, et tavaliselt on Hyundai nendes rasketes tingimustes hästi esinenud. „Nii keerulistes oludes pole kunagi väga mõnus sõita, kuid masin võib selle meie jaoks pisut lihtsamaks teha. Samas pole meie selle autoga siin veel kunagi võistelnud. Eks vaatame, mida me suudame,” märkis Tänak, lisades, et reed on ülioluline, sest laupäeval on kõige pikem päev. Kõige raskemaks kujuneb aga pühapäev – siis on palju uusi üllatusi ja tuleb silmad lahti hoida.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.