main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jaan Ehlvest käiku mõtlemas. Alver Kivi

Jaan Ehlvest käiku mõtlemas. Alver Kivi

Saaremaa I Malefestivali välkmale võitis Jaan Ehlvest

Kategooriad: Male
Autor: Alver Kivi
18.09.2020
21:42

Suurmeister Jaan Ehlvest edestas suurmeister Daniel Friedmani võrdsete punktide juures.

Tasavägine heitlus turniirivõidu üle käis suurmeistrite Jaan Ehlvesti (USA) ja lätlase Daniel Fridmani (Saksamaa) vahel kuni viimase vooruni. Omavahelise kohtumise viiki mänginud ning ka võrdselt 9 punktiga 11 voorust turniiri lõpetanud mängijate vahel selgus võitja juhendi järgi alles neljanda näitaja võrdlemise juures, milleks oli enim mustadega mängitud partiid. Neid oli Ehlvestil rohkem ja turniirivõit kuulus talle.

Kolmas-neljas koht läks jagamisele suurmeister Kaido Külaotsa (Eesti) ja rahvusvahelise meistri Paulius Pultinevicuse (Leedu) vahel 8 punktiga.

Kahe parema võistlus algas Ehlvestile ehmatusega, kui esimeses voorus tuli vastu võtta kaotus Darius Babrauskaselt (Leedu), kes lõpetas turniiri 27. kohaga. Järgmiseks kohtus Ehlvest Abruka kirjaniku Ülo Tuulikuga, võttis võidupunkti ning rohkem ei vääratanud. Lisaks Friedmanile sai ta viigi ka suurmeister Meelis Kanepi (Eesti) vastu.

Daniel Fridmanile sai komistuskiviks 4. vooru kohtumine rahvusvahelise meistri Vallo Maidla vastu. Lisaks viigile Ehlvestiga sai ta pool punkti Robert Dubrovini (Eesti) vastu.

Parima naise tiitel läks jagamisele rahvusvahelise meistri Mai Narva ja FIDE-meistri Anastassia Sinitsina vahel kuna nendel olid kõik võrreldavad näitajad võrdsed.

Parima saarlase tiitli sai samuti Jaan Ehlvest, talle järgnes 41. koha saanud Aivar Sõrm, kellega eile simultaanis punkt poolitati. Kokku mängis turniiril 60 maletajat.

Homme alustatakse malefestivalil kiirturniiriga, mis lõpeb pühapäeval. Lisaks toimub ka simultaan lastele ning noorte miniturniir.

Saaremaa I Malefestivali korraldab MTÜ Treeningpartner, peasponsoriteks on Saaremaa vald ja MTÜ Võimalus. Kuressaare Rüütli Spaa hotellis toimuva turniiri toimumisele on õla alla pannud üle 20 Saaremaa ettevõtte.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.