main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ott Tänak: tagasilööke oli palju

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
25.11.2021
08:14

Kuigi lõppenud autoralli MM hooajal suutis Hyundai piloot Ott Tänak võita enim kiiruskatseid, tuli hooajal kogeda siiski ohtralt erinevaid tehnilisi tagasilööke.

„Võrreldes konkurentidega suutsime siiski kogu hooaja vältel juhtida enim rallisid ja võita kõige rohkem kiiruskatseid,“ märkis Ott Tänak Betsafe’i blogis. „Hyundai saime küll enda jaoks kiireks, aga jäi asju, mida me ei suutnud välja ravida. Samas jättis oma jälje kindlasti ka Covidi periood, mis seadis tugevalt piiranguid esimesele aastale uues meeskonnas.“

Uus tiitlivõistluste hooaeg pole enam kaugel ja Rally1 auto arendustöö käib täie tempoga. „Just tulime tagasi kruusatestilt ja sel aastal on neid sessioone veel omajagu ees ootamas,“ lausus Ott Tänak, kellele novembri lõpust jõuludeni saab testimine olema iganädalane töö.

„Väga head tööd on tehtud auto turvalisusega, aga sportlasena lootsin ma näha kergemat ja mängulisemat autot. Ekstra kaal muudab autod laisemaks, mistõttu mängulisus kindlasti väheneb. Lõpuks panevad insenerid need autod ikkagi kiiresti sõitma, selles ei pea kahtlema, aga see võtab veel aega.”

Ott Tänaku hinnangul ei ole uute regulatsioonide tõttu kellelgi eeliseid. „Selline olukord on alati põnev, aga hetkel oleme väga tegusad selles osas, mis puudutab auto arendustegevusi ja eks ta läheb niimoodi välja kuni Monte Carlo ralli testikatse päevani,” märkis rallipiloot.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.