main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Öisel rajal. Ott Tänak facebook

Öisel rajal. Ott Tänak facebook

Ott Tänak avapäeva järel kolmas

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
24.01.2020
08:21

Autoralli maailmameistrivõistluste Monte Carlo ralli esimesel päeval sõideti kaks kiirisukatset, mille järel on liider Thierry Neuville, kes juhib Sebastien Ogieri ees 19,1 ja Ott Tänaku ees 25,1 sekundiga.

Neljapäeva õhtul võitis avakatse Sébastien Ogier Toyota Yaris WRC-l 1,8-sekundilise eduga Hyundai i20 Coupe WRC-ga sõitva Ott Tänaku ees. Teisel kiiruskatsel edestas konkurente saarlase meeskonnakaaslane Thierry Neuville, kes võitis katse 25,5-sekundiga Ogieri ees. Kolmanda aja kirja saanud Tänak jäi katsevõitjatele alla 29,7 sekundiga.

“Mul on hea meel, et meie esimene ralli Hyundai Motorspordiga on alanud, kuid tänaseks suurimaks väljakutseks kujunesid teeolud, mis olid kohati üpriski keerulised, eriti teisel katsel,” lausus maailmameister Ott Tänak.

“Mõned tunnid enne katse algust saime oma esiautolt info, et vahepeal on temperatuurid madalamaks läinud ja see on toonud teele musta jää, kuid selleks hetkeks kui ise katsele jõudsime, olid olud muutunud veelgi jäisemaks. See oli meie jaoks paras proovikivi ning peamiseks eesmärgiks sai ilma probleemideta rahulikult ja stabiilselt lõpuni tulla.”

Ott Tänak lisas, et alustada hooaega uues autos ja keskkonnas pole kunagi lihtne. Avastamist on veel omajagu ja seetõttu on ka tunnetus natuke toores. “Üritame uute oludega kohaneda nii kiiresti kui vähegi võimalik, et saaksime rohkem suruma hakata, kuid iga uus asi vajab veidi harjumist,” märkis rallipiloot.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.