Kadi Mägil võimalus hoida finaalis Saaremaa võrkpalli lippu kõrgel. Alver Kivi

Naiste Balti liiga finaalis vaid Kadi Mägi

Kategooriad: Võrkpall
11.03.2018
08:43

Naiste võrkpalli Balti liiga nelja parem hulka jõudis saarlannadest vaid Kadi Mägi koos Tartu naiskonnaga, Kaisa Õunpuu kaotas Tallinna Ülikooliga TTÜ/Tradehous’ile, vahendab volley.

Veerandfinaalseeria teine mäng Tallinna Ülikooli ja TTÜ/Tradehouse`i vahel lõppes erinevalt esimesest vaid kolme geimiga, kui avamängu 2:3 kaotanud TLÜ saavutas neljapäeval 3:0 võidu. Kahe võiduni peetav seeria on nüüd 1:1 viigis ja otsustav matš toimub laupäeval taaskord TLÜ kodusaalis. 15 punktiga osutus võitjate resultatiivseimaks Kaisa Õunpuu.

Põhiturniiril kaheksandaks tulnud Daugavpilsi VK miLATssiga Tartu Ülikool/Eedenil kahe võiduni peetud veerandfinaalseerias probleeme ei tekkinud, kui võõrsil 3:1 võidu noppinud tartlannad olid kodusaalis peetud kordukohtumises lätlannadest üle 3:0 (17, 22, 15) tulemusega.

Eesti võistkondade omavahelisest duellist väljus mõnevõrra üllatuslikult võitjana TTÜ/Tradehouse, kes enne veerandfinaalseeriat oli tänavusel hooajal Tallinna Ülikoolile kaotanud kõik neli mängu. Veerandfinaalseeria avavaatuse 3:2 võitnud, kuid teise 0:3 kaotanud TTÜ kindlustas 3:0 (17, 24, 24) paremusega koha nelja parema hulgas. Kaisa Õunpuu tõi 6 punkti.

Nelja naiskonna finaalturniir toimub juba järgmisel nädalavahetusel Tartus, kus laupäeval toimuvad poolfinaal- ja pühapäeval kohamängud. Eesti naiskonnad lähevad omavahel vastamisi poolfinaalis, seega saab pühapäeval tiitli eest mängida kas Tartu Ülikool/Eeden või TTÜ/Tradehouse.