main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Siim Saat rajal. Hanna Mägi

Siim Saat rajal. Hanna Mägi

Motomeestel töine nädalavahetus

Kategooriad: Motosport
Autor: Alver Kivi
15.05.2017
08:53

Mõõdunud nädalavahetusel toimus mitmeid krossivõistlusi kus osalesid ka Saaremaa krossisõitjad.

Laupäeval 13. mail toimus Tihemetsas Lauri krossirajal Eesti Hobikrossiklubi teine etapp, kus osales ka väga palju saarlasi. Alljärgnevalt on välja toodud klasside kaupa kõikide saarlaste tulemused.

Retro klassi valitsesid vennad Lüüdingud, kes võtsid samade punktidega poodiumi kaks esimest astet. Jaanus võitis esimese sõidu, aga teises sõidus jäi peale Kristjan ja teise sõidu paremusega kuuluski etapivõit Kristjanile.

MX40 klassis ehk Veteranide klassis osales ainult üks meie mees, Andres Haramaa, kes hoolimata pikast võistluspausist suutis sõita ennast täpselt klassi keskele, olles nii mõlemas sõidus kui ka kokkuvõttes 11-nes.

MX D klassis oli kohale tulnud ligikaudu 80 võistlejat ja tänu sellisele populaarsusele tehti see klass pooleks kvalifikatsiooni aegade põhjal. Kiiremas grupis olid meie meestest Üllar Helde ja Andrus Turja, kes said etapi kokkuvõttes vastavalt 28. ja 27. koha. Aeglasemas grupis olid Ando Vaga ja Tair Türnpuu, kes olid sõitudes vastavalt 9./2. ja 6./12.

MX C klassis oli ainsana meid esindamas Mart Kiil, kes sõitis ainult ühe sõidu ja kokkuvõttes 34. koht.

Päeva kõige kiiremas klassis, kus olid koos MX A ja Juunior klassi sõitjad osales kaks meie sõitjat. Aaron Nau Juunior klassis ja Henri Haramaa MX A klassis. Nau oli mõlemas sõidus kuues ning ka kokkuvõttes Juunior klassi kuues koht temale.

Haramaa oli esimene sõit 7. ja teine sõit oli juba paljulubav, kui ta sai stardist minema kolmandana, kuid kahjuks kõva kukkumine esimesel ringil langetas ta rivi lõppu. Teisest sõidust 9. koht ja ka kokkuvõttes 9.koht A klassis.

Laupäeval peeti veel teinegi võistlus, Eesti noorte karikavõistlused motokrossis, mis toimusid Kuimetsa krossirajal. Quad 50 masinaklassis võtsid võistlustest osa klubi noorimad sõitjad Kedor Kohu ja Ian Vares. Kedor suutis end sõita kolmandaks ja Ian pidi seekord leppima viienda kohaga.

Ka pühapäeval toimus motokrossi võistlus – Äksi Cup esimene etapp millest võttis osa esimest aastat suurel quadil sõitev Siim Saat. Siim saavutas mõlema sõidu teise kohaga ka kokkuvõttes teise koha Quad Open masinaklassis.

MC Saaremoto

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.