main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mihkel Räim ja Oskar Nisu stardivad Tour of Estonial

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
26.05.2022
13:34

26.-28. mail 2022 sõidetakse Eestimaa teedel juba üheksandat korda Baltikumi suurim profiratturite võidusõit Tour of Estonia. Stardinimekirjas on ka 2019. aasta Tour of Estonia võitja Mihkel Räim, kes tuleb starti Burgos BH ridades ja Eesti koondist esindab Oskar Nisu.

„Ega me käega lööma ei tulnud ja eesmärk on võimalikult palju punkte saada,“ rääkis 2019. aastal Tour of Estonia võitnud Mihkel Räim. „Etapivõit on kindlasti üks eesmärk, aga enne võiks keegi poodiumile tulla ja siis hakkaks asja edasi vaatama. Klubi viimane võit ja kord kui mees sai käed lahti üle finiši tulla jääb kolme aasta taha. Liiga pikk aeg ühe meeskonna jaoks ja seepärast on etapivõit kindlasti eesmärk.“

Tänavune hooaeg ei ole Räimel seni kõige paremini kulgenud. „Sel aastal pole jalgu tagumiku alt välja saanud, aga vaikselt läheb paremaks. Poodiumikoht oleks hea, aga jään rahule ka hea enesetundega,“ rääkis rattur.

Mihkel Räime hinnangul on konkurendid tugevad, kuid Burgos-BH on arvestatav meeskond. „Panime kokku parima tiimi, mis andis välja pigistada ja koju otseselt kedagi vajalikku ei jäänud,“ rääkis ta.

„Ega meil selline proloogi ja sprindimeeskond ei ole, pigem sellised peenemad poisid, kes võistlevad Hispaanias üsna korralikult. Aga ega me sellepärast pole siia tulnud käega lööma. Eks Hispaania tiimidel käib omavahel võitlus, kes on parim ja seepärast on meie eesmärk siit võimalikult palju punkte võtta. Kuna teisi siin ei ole, siis ehk annab mingi vahe sisse teha.“

Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) võistluskalendrisse kuuluva tuuri raames toimub sel aastal proloog (3,7 km) Tallinna lauluväljakul ja kaks grupisõidu etappi: Tallinn-Tartu (192,6 km) ning Tartu Grand Prix (164,8 km). Rahvusvaheline huvi võistluse vastu on suur ja kohale oodatakse 21 meeste tiimi.

  1. mai kl 18.20 Tour of Estonia ▪️ Proloog, Tallinna Lauluväljakul 3,7 km
  2. mai kl 11.00 Tour of Estonia▪️ 1. etapp Tallinn – Tartu, 192,6 km (+13,5 km neutraaltsoon)
  3. mai kl 14.40 Tour of Estonia ▪️ 2. etapp Tartu Grand Prix, 164,8 km (16 x 10,3 km)

Eestlastest on võistlustules 26.-28. mai meeste arvestuses kaksteist sportlast. Mihkel Räim – UCI Pro Teams Hispaania klubi Burgos BH

Eesti rahvusmeeskond – Oskar Nisu

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.