main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Korduskohtumises uuesti väljakule ja siis võidukalt. Allan Mehik

Korduskohtumises uuesti väljakule ja siis võidukalt. Allan Mehik

Matšpalle omanud Saaremaa tunnistas Almeria nappi võitu

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
29.01.2020
22:24

Kaks matšpalli kasutamata jätnud Saaremaa Võrkpalliklubi pidi CEV Challenge Cupi kaheksandikfinaali avakohtumises koduväljakul 3:1 võidu asemel tunnistama hoopis Hispaania tippmeeskonna CV Almeria 3:2 paremust.

“Ma olen kurb, et me kaotasime, sest läksime ju ikkagi võitma,” märkis Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis. ” Asi oli kinni detailides – üks väike viga siin ja teine väike viga seal. Taktikaliselt olid mõlemad meeskonnad tasemel, meie vahetused olid positiivsed, et meeskonda aidata.”

Pea 1000 pealise publiku ees mängitud kohtumise neljandas geimis tuli Saaremaa välja 5 punktilisest kaotusseisust ja omas kahte matšpalli, kuid paraku jäeti need realiseerimata ja  hispaanlased võitsid geimi 28:26. “Meil oli neljandas geimis hea võimalus võita,” tõdes Ioannis Kalmazidis.

Saaremaa võitis kohtumise avageimi 25:23, kuid kaotas siis teise 21:25. Kolmas geim võideti taas 25:23 ja viies kaotati 13:15. Ioannis Kalmazidis ütles, et tema mehed tegid otsustavatel momentidel rohkem vigu, kui teistes mängudes, aga ka vastane oli parem. “Esimeses geimis tegime kümme viga, niipalju ei tee me kunagi ning teises tegime seitse ja seda on liiga palju. Siit tuli ka erinevus. Mõlemad meeskonnad mängisid hästi blokikaitset, kuid nad olid kaitses pisut paremad ja vastuvõtul ka,” leidis peatreener.

Keskblokeerija Henri Treiali hinnangul sai lõpuks määravaks omavigade arv ja oleks mõned tegemata jätnud lõppenuks see mäng ka teisiti. “Me teadsime, et ega siin midagi lihtsat ei tule, aga esimeses geimis tõestasime, et suudame nende vastu väga hästi mängida,” lausus Treial.

“Me ei arvanud, et nad mängivad selle sidemängijaga (Pei-Hung Huang), aga suutsime enam-vähem mängu lugeda ja saime nendega hakkama. Nad panid väga okei servi. Kui algul suutsime neid serviga võrgust eemale saada, siis mida mäng edasi jäi meil siin asi lahjemaks ja nemad hakkasid just juurde panema.”

13. veebruaril Almerias mängitava korduskohtumise eel on mõlemad mehed siiski optimistlikud, sest edasipääsemiseks on vaja võitu ja see on võimalik. “Arvan, et nemad mängisid välja oma maksimumi, aga meil on võimalus oma mängus veel juurde panna,” leidis Ioannis Kalmazidis.

“Juurde peame panema muidugi igas elemendis. Kui natuke kvaliteeti tõsta, siis on meil kordusmängus võimalus. Usun, et poisid on ka seda mees. Almeria mängijad ei ole meist palju paremad ja oleme samal tasemel.”

Ka Henri Treiali sõnul minnakse täiega peale. “Meil on võimalused, pole küsimustki ja eks vaatame, kus on vaja juurde panna,” lausus keskblokeerija.

Almeria resultatiivsemad olid argentiinlasest diagonaalründaja Pablo Sergio Koukartsev 28 ja brasiillasest nurgaründaja Guilherme Hage Magnani 25 punktiga. Saaremaa kasuks tõid kõige rohkem punkte Javier Jimenez 22, Daniel Maciel ja Keith Pupart 13, Henri Treial 11 ja James Graham 10 punkti.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.