main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Liisel Nelis on Rootsi klubiga tingimustega väga rahul. Erakogu

Liisel Nelis on Rootsi klubiga tingimustega väga rahul. Erakogu

Liisel Nelise eesmärk on end koondisesse mängida

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
30.01.2020
09:09

USA võrkpalli üliõpilasliigas Sacred Heart University naiskonna põhitegija rolli kandnud ning samas ülikoolis näitlemise ja muusikalise teatri alal bakalaureuse kraadi saanud Liisel Nelis liitus Rootsi klubiga Degerfors Volleybollklub Orioniga, kus loodab end taas Eesti rahvuskoondisesse mängida.

175-sentimeetri pikkune Liisel Nelis sai eelmisel aastal esmakordselt Eesti A-koondise kutse, kuid jäi napilt EM-ile sõitvast naiskonnast välja. Nüüd on 23-aastasel nurgaründajal kahe aastane leping agentuuriga Tomasik Agency, kes otsib talle mängimiseks klubi. Praegune leping Degeforsiga on aprilli lõpuni.

“Suvine siht on Eesti koondis,” rääkis 2016. aastast Ameerikas õppinud Liisel Nelis. “Selle eesmärgiga ma Rootsis harjutan ja mängin, et Euroopas sisse elada. Keskendun täielikult võrkpallile ning minu karjäär alles algab ja Degefors on selleks hea koht. Treener on Portugalist ja ta on hästi pädev. Samas on arenguks väga korralikud tingimused ja palk on hea.”

Rootsi esiliigas mängiva Degerforsi eest tegi Liisel Nelis kohe oma debüütmängus korraliku esituse, kui tõi oma naiskonna 3:0 võidumängus Varbergi üle mängu parimana 20 punkti. “Liiga on muidugi nõrk, aga mind selleks palgatigi, et aidata oma tiimil kõrgliigasse saada,” selgitas saarlanna.

Lähtudes oma koondise eesmärkidest paneb Liisel Nelis Degeforsi treeningutel rõhu füüsilisele ettevalmistusele. “USA-s oli rõhk sellele, et oleksid suur ja tugev,” märkis nurgaründaja.

“Nüüd on jõusaalis teistsugune lähenemine ning keskendun hüpete arendamisele ja 10 sentimeetrit tahaks siin juurde saada. Igal hommikul teeme erinevaid harjutusi ja kolm esimest nädalat olid rasked.”

Liisel Nelise sõnul oli USA-s väga hea mängutase ja ta tahab seda taset veel kogeda. “Saan Rootsist motivatsiooni, et koondises end maksimaalselt näidata. Uue treeneriga on niipalju võimalusi, aga töötahe peab olema suur. Tööd peab tegema ja võrkpall ongi nüüd minu töö. Ei ole nii, et üle päeva oled äkki hea. Armastan väga võrkpalli ja tahan saada veelgi paremaks,” väljendas noor võrkpallur enesekindlust.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.