main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Teel võidule. Irina Mägi

Teel võidule. Irina Mägi

Kuressaare linnajooksu kiireim Ando Õitspuu

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
06.05.2018
09:32

Eesti Linnajooksude sarja teise osavõistlusena toimus laupäeval 37. Kuressaare linnajooks, mille 10 km pikkuse põhidistantsi võitsid jooksuklubi Sarma esindaja Ando Õitspuu ja klubi Täppsportlased ridadesse kuuluv veteran Liliana Torn, vahendab jooksja.ee.

Õitspuu tänane võiduaeg 32.39. Teisena lõpetas Marek Nõmm 32.50-ga ja kolmandana Kaup Sasmin täpselt 33 minutiga Viimastel aastatel Kuressaare linnajooksul esikohti noppinud Ando Õitspuu pidas tänast võistlust enda jaoks senistest kõige raskemaks, seda just konkurentsi tõttu.

“Ise arvasin, et Kaupo on täna kõige kõvem konkurent, aga ta jäi teisel kilomeetri maha ja tekkis vahe, mida hoidis lõpuni. Marek Nõmmega jooksime koos edasi. Ta ilmselt hoidis end rohkem tagasi, sest ma vedasin,” rääkis Ando Õitspuu ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Saarlane oli ise valmis, et heitlus esikoha pärast jääb lõpu peale, kuid nii ei läinud, sest viimasel kilomeetril enne lossihoovi sisenemist sai ta väikese edumaa. “Kasutasin seda ära ja muidugi koduraja eelis ka. Panin tempos veidi juurde ja vahe hakkas tekkima. Hiljem Marek ise ka tunnistas, et jooksis täiesti enda piiri peal, kuigi mulle tundus, et tal paistis kerge olevat,” ütles Õitspuu.

Ta pidas võitu kõige raskemaks, sest tänu Kuressaare linnajooksu Eesti linnajooksude sarja lülitamisele, on ka mandrilt jooksjaid juurde tulnud. Linnajooksude sarja Ando Õitspuu endale prioriteediks ei pea. “Valikuliselt mõne etapi teen kaasa. Tahan joosta Kergejõustikuliidu poolt üllitatud uut staadionijooksusarja. Ümber Viljandi järve jooksu jätsin vahele, sest eelistan ikkagi kodus hästi võistelda,” sõnas Õitspuu.

5,2 km distantsi võitis meestest Hardy Kaska Spartast ajaga 18.25. Järgnesid saarlane Mairo Mändla 18.37-ga ja parim meesseenior Kristjan Enno (Täppsportlased) 18.43-ga.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.