main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Tomaš Halanda oli resultatiivseim. Alver Kivi

Tomaš Halanda oli resultatiivseim. Alver Kivi

Saaremaa asus finaalseeriat juhtima

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
06.05.2018
20:03

Tartus mängitud Eesti võrkpalli meistrivõistluste finaalseeria kolmandas kohtumises võitis Saaremaa Võrkpalliklubi BIGBANK-i 3:1 (25:13, 26:24, 18:25, 25:23) ja asus seeriat juhtima 2:1.

“Me olime eelkõige üle igas elemendis,” rääkis Saaremaa peatreener Urmas Tali. “Me ei puterdanud vastuvõtuga ja rünnakul tegime omad asjad ära. Üldiselt suutsime asjad kontrolli all hoida.”

Saaremaa asjad sujusid avageimis justkui õlitatult. Eelmise kohtumise otsustavas geimis head mängu näidanud Siim Põlluääre asemel alustas Hindrek Pulk. Tomaš Halanda serviässa järel juhiti juba 11:7, teiseks tehniliseks vaheajaks oli vahe kasvanud juba 16:8-le ja geimi võitis Saaremaa 25:13.

“Pulk ei saanud eelmises mängus kõike välja panna ja talle on ka võimalust vaja,” põhjendas Urmas Tali diagonaalründajate vahetust. Ega Põlluäär üksi ka ei jaksa, aga pärast läks teda ikkagi vaja.”

Teises geimis saadi küll algedu 8:6, kuid võõrustajad jõudsid järele ja said isegi korraks ette 23:22, kuid geim ikkagi 26:24 Saaremaale. Kolmas aga kuulus kindlalt 25:18 Tartule. Viimase pöörasid aga külalised enda kasuks 25:23.

“Teise geimi lõpus andsime initsiatiivi ära,” tõdes Urmas Tali. “Oleks me suutnud sama hurraaga edasi panna oleks ka mängu ära võtnud. Väga oluline osa oli seekord ka õnnel.”

Võitjate resultatiivseim oli 19 punkti (+9) toonud Tomaš Halanda, Mihkel Tanila lisas 11 punkti (+2). Blokipunkte koguti 12, neist 5 kanti Mihkel Tanila arvele.

Palju pahandust tegi saarlastele diagonaalründaja Curtis Stockton, kes tõi lõpuks 22 punkti.

“Täna lõi ta diagonaalile kohaselt,” märkis Urmas Tali, lisades, et aga eks tal läheb ka vahel kehvemini, vahel paremini ja ka temal tuleb mängus mõõnaperioode sisse.

Järgmised kaks kohtumist mängitakse nüüd Saaremaal ja edu korral on võimalik Saaremaal ka tiitel ära vormistada. “Väga keeruline on ennustada, sest Tartu pole kindlasti veel loobunud ja tuleb siia täie tahtmisega. Kindlasti pole veel midagi tehtud, sest mängude seis on ju alles 2:1,” lausus Urmas Tali.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.