main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kuressaare Linnajooks lükkub edasi

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
14.03.2020
10:53

Seoses kujunenud olukorraga Saaremaal ja Eestis laiemalt on korraldajad otsustanud 39. Kuressaare Linnajooksu toimumise aega muuta. Algselt 03. mail toimuma pidanud linnajooks viiakse esialgse kava kohaselt läbi pühapäeval, 30. augustil.

„Kuna kõigi ürituste keeluaeg ja kogu eriolukord kestab praegustele otsustele tuginedes kuni 1. maini, ei ole mõistlik vahetult 03. maiks sellist suurt üritust planeerida. Tavapäraselt on meil jooksul olnud viimastel aastatel keskmiselt ca 1300 osalejat. Kuigi me väga loodame, et kõik läheb hästi ja Saaremaa tuleb sellest kriisist kevade jooksul välja, on targem linnajooks edasi lükata,“ kommenteeris linnajooksu peakorraldaja Mati Mäetalu tehtud otsuse tagamaid.

„Et kogu Eesti jooksukalender on väga tihe, ei olnud uut toimumisaega kerge leida, aga augusti lõpp tundus jooksude osas pisut hõredam ja nii otsustasime jooksu sinna nihutada. Linnajooksu puhul on tegu paljuski pereüritusega ja nii on hea võimalus lõpetada suvi ühiselt ühe suure spordipeoga,“ jätkas Mäetalu.

Kuressaare Linnajooksu täielikku ärajätmist kõne all ei ole olnud, kuna paljud kulutused on juba tehtud (trükised, reklaam, seljakotid kõigile osalejatel jms.) ja samuti ei tahaks murda traditsioone. 30. august on sobilik aeg ka Eesti Selveri linnajooksu sarja silmas pidades, kuna jääb teistest sarja jooksudest pea nädala kaugusele.

Jooksu korraldajad loodavad, et Saaremaa tuleb praegusest raskest olukorrast välja ning ees on ootamas suvi täis päikest ja harjutamist, et siis juba augusti lõpus ühiselt koos kõigi osalejatega Kuressaare Linnajooksu traditsioone edasi kanda.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.