main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Otto-Robert Lipp võitluses. Irina Mägi

Kurel jäi Kalju vastu võidulainele pööramata

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
26.09.2023
20:04

Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste Premium liigas üritas FC Kuressaare kodus Nõmme Kalju FC vastu taas võidulainele saada, kuid paraku tuli tunnistada vastase 2:0 paremust.

„Mulle mäng meeldis,“ rääkis FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski. „Kõik polnud kindlasti ideaalne, kuid tegutsesime siiski organiseeritult ja hea distsipliiniga. Oli momente, mis oli kokku lepitud ja viisime need ka ellu.“

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises võtsid külalised initsiatiivi ja Kure püüdis eeskätt kaitses vigu vältida ja olla terav vasturünnakutel. Kožuhhovski oli teinud vahetuse ründeliinis, kui Sten Reinkorti asemel alustas Otto-Robert Lipp. „Mul on head ründajad ja korralik valik ning kõik on valmis esimestest minutitest alustama,“ selgitas peatreener.

„Kui mõelda taktikaliselt, siis oli meil vaja kiirust kaitsjate seljataha, sest mõistsime, et Kaljul ei ole kaitses just kõige kiiremad mehed. Pealegi on Otto korralikult treeninud, traumasid ei ole ja ta lõi ka ühes mängus juba värava.“

Kure mänguplaan toimis kuni 42. minutini, mil nurgalöögi järel Kalju kaitsja Ioannis Tsivelekidise kauglöögist pall Magnus Karofeldi seljataha lendas. „Poolaja lõpus sisse lastud värav muidugi emotsioonidele mõjus ja riietusruumi ei läinud me just kõige parema tujuga, aga teist poolaega alustasime nii nagu esimest,“ märkis Roman Kožuhhovski, lisades, et selles olukorras oli tähtis mitte lasta teist väravat, kuid kahjuks seda seekord ei suudetud.

Teine poolaeg kulges üldiselt sama joonise järgi, mis esimene. Kalju jõudis teist korda sihile 77. minutil, kui Nikita Ivanovi löögist lendas pall väravalatti ja põrkas sealt napilt üle joone. „Vaatamata tulemusele nägin siiski rohkem positiivsemat,“ tõdes Roman Kožuhhovski, kes Levadia mänguga võrreldes tegi ka olulise taktikalise muudatuse.

„Me ei mänginud oma pressingut nii kõrgelt, kui tavaliselt, sest sellelt meeskonnalt oli vaja võtta ära ruumi. See oli meie poolt ka loogiline, sest järjest kahe tippmeeskonna vastu avatud jalgpalli mängida on keeruline.“

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.