Kristina Teern mängus. Eesti naiste jalgpall

Kristina Teern sai kirja esimese koondisemängu

Kategooriad: Jalgpall
27.09.2023
08:21

Eesti naiste jalgpallikoondis mängis Tartu Tamme staadionil teise kohtumise Rahvuste liigas, kus tuli tunnistada Iisraeli 5:0 paremust. Koondise debüüdi sai kirja ründaja Kristina Teern, kes tegi kaasa kogu kohtumise.

„Väga hea tunne on kahtlemata,“ tunnistas Kristina Teern, kelle sõnul sai ta sellest võimalusest teada 4 tundi enne kohtumist, kui koosseis välja öeldi. „Väike sabin oli ikka sees, aga olin selleks valmis ja tahtsin ju ikka mängida. Kõik olid väga toetavad ja julgustasid, öeldi et ma üle ei mõtleks ja teeks seda mida ma oskan.“

Juba esimesest mänguminutist oli kohtumine Iisraeli käes – eestlasi survestati mõlemalt äärelt ning võimalusi pealelöökideks leiti mitmeid. Üritamine tasus end ära juba 7. minutil, kui Iisrael kohtumist juhtima asus. Esimesel poolajal jättis Iisrael Eestile ruumi tõusmiseks, karistusalasse ka jõuti ning pealelööke sooritati, kuid palli võrku saata ei suudetud. Kuid vaheajale mindi Iisraeli 2:0 eduseisus. Teisel poolajal lisasid külalised veel kolm väravat.

Koondise peatreener Sirje Kapperi sõnul muutsid mängu käiku Iisraeli kaks esimest väravat. „Viis väravat on liiga palju. Iisraeli esimesed kaks olid sellised, mida oleks saanud lihtsasti ära hoida, pärast neid andsime mängu käest ja hiljem oli raske tagasi ronida,” ütles peatreener.

Kristina Teernil õnnestus kahel korral ka löögile pääseda. „Olime arvestanud, et kui jalg on vaba, siis tuleb proovida. Kui ei proovi, ei saa ka tulemust. Tuli proovida!“ selgitas noor ründaja, lisades, et eks mingid olukorrad jäid kripeldama, aga üldpildis võib rahule jääda.

Eesti esimene kohtumine Rahvuste liigas Kasahstani vastu lõppes väravateta viigiga. Järgmine mäng ootab naiskonda ees 27. oktoobril, kui võõrsil minnakse vastamisi Armeeniaga. Neli päeva hiljem, 31. oktoobril võõrustatakse sama vastast kodusel A. Le Coq Arenal.