main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kure uus kogukonnajuht Martin Tammel tahab tuua saarlased jalgpalli vaatama

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
30.06.2023
10:58

FC Kuressaare uus kogukonnajuht Martin Tammel üritab mõelda välja viisi, kuidas panna jalgpall rohkem saarlaste südamesse.

Kogukonnajuhina pole Martin Tammel veel konkreetseid plaane paika pannud ja ta tunnistab, et on teel sinna, kuna alles astus sellele ametikohale. „Tahaksin kindlasti tõsta saarlaste armastust jalgpalli vastu. Kõige tähtsam on, et inimesele meeldiks jalgpall ja kui ta seda ala armastab, siis tuleb ta ka tribüünile,“ märkis ta.

Martin Tammeli sõnul on ta kaks viimast nädalat sellel teemal väga tõsiselt mõelnud ja ta on mingid teatud plaanid enda jaoks kirja pannud. „Aga selge on see, et pikas perspektiivis ei saa seda teha staadionikontserdi ja patuudiga,“ lausus ta.

„Inimesed tuleb viia nii kaugele, et nad tulevad staadioni tribüünile just jalgpalli pärast. Kõik see ülejäänu on seal kõrval ka muidugi äge, aga inimesed ei peaks tulema ainult melu vaid ikka mängu pärast.“

Martin Tammel on kindel, et saarlastel on armastus spordi ja jalgpalli vastu olemas. „Meil oli ju võrkpalliklubi ja saalid olid puupüsti fänne täis,“ tõi ta esmase näite. „Kuid kui me võrdleme maailmas jalgpalli ja võrkpalli, siis on need võrreldamatud asjad. Oma populaarsuselt on jalgpall number üks ja võrkpall väga kaugel maas.“

Martin Tammeli sõnul ei ole võimalik, et Saaremaal on asjad vastupidi. Ta arvab, et siin on ka meedial oluline roll, kus alati võimendatakse kaotusi üle ning peab tähtsustama ja hindama ka väikeseid asju.

„Kuressaarel on kirjas ilusad võidud nii Levadia, Paide kui Flora vastu,“ lausus Martin Tammel. „Võib-olla on viga selles, et kohalikus meedias ei ole niipalju jalgpallile lähedasi inimesi, aga igasugused suured võidud ja viigid kasvõi esikolmiku vastu võiks rohkem kajastatud saada, siis tärkab inimestes ka huvi.“

Juurtelt saarlasena on Martin Tammel kõik suved siin veetnud ja viimased kolm aastat siin ka elanud. FC Kuressaare kogukonnajuhiks hakkamisel on Tammeli hinnangul kaks põhjust – armastus jalgpalli ja Saaremaa vastu.

Tammel on tegutsenud mitmel alal. Ta on teinud müügitööd, ürituse turundust ja viimane pool aastat vedanud ka Kadi raadios hommikuprogrammi. Jalgpalli juurde jõudis ta 1986. aastal Mehhiko maailmameistrivõistlustega. Sellest ajast on ta jalgpalli pidevalt jälginud ja võistlustele kaasa elanud. Kure mänge on Tammel jälginud seni peamiselt Soccerneti vahendusel.

„Tundub olevat selline hingestatud punt, kus kõik on ühe ja üks kõigi eest,“ tõdes kogukonnajuht. „Nad mängivad meeskonnana, kus selliseid suure staare ei ole, mis mõnes mõttes on ka miinus. Kõik ei ole ka profid. Kuldmedali eest ei heitle, kuid olemasolevate meestega on viimastel aastatel tehtud head tulemused ja loodetavasti ka sel aastal.“

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.