main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saarte mängud 2023: korraldajad avalikustasid parimatele antavad medalid

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
30.06.2023
08:59

8. juulil Guernseyl algavate Saarte mängude korraldajad avalikustas medalid, mida jagatakse võistluste võitjatele.

Medalite autor on kohalik graafiline disainer Chloe Sarre, kes võitis konkursi juba 2019. aastal, kui valmistuti 2021. aasta mängude korraldamiseks. Chloe Sarre kujunduse keskel on Guernsey piirjoon. Välisringi 24 segmenti tähistavad Guernseyl nende mängude ajal ühinevaid liikmessaari. Teisel küljel on graveeritud mängude tunnuslause „Inspireerivad saarlased“.

Mängude direktor Julia Bowditch ütles, et tulemus on vapustav ja ta õnnitles Chloe Sarret millegi tõeliselt erilise loomise puhul. „Sportlased, kes võidavad need medalid, hindavad neid tõenäoliselt igavesti,“ lausus ta.

„Need on ilusad medalid ja ma ei jõua ära oodata, millal neid autasustamise tseremooniatel üle antakse. Chloe disain rääkis mängude aluseks olevast ideest, mis seisneb sõbralikkuses ja inimeste kokku viimises.“

Julia Bowditchi hinnangul lisavad medalid kindlasti täiendavat sära. Iga medali esitluskarp on kujundatud nii, et see näeks välja nagu kivike, peegeldaks saarte looduskeskkonda. Medalid hangiti kohaliku ettevõtte kaudu ja toodeti väljaspool saart.

Medalikavandite konkursile laekus üle 70 võistlustöö ja neid vähendati enne avalikule hääletusele panemist kolmele. Võidutööle anti üle 1600 hääle. Pärast 2021. aasta mängude edasilükkamist pandeemia tõttu muudeti kujundust Guernsey2023 logo lisamiseks.

Kuue võistluspäeva jooksul toimub 205 üritust 14 spordialal 25 kohas. Avatseremoonia on laupäeval 8. juulil.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.