main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kristina Teern teel väravale. Alver Kivi

Kristina Teern teel väravale. Alver Kivi

Kristina Teern pommitas vastaste väravad auklikuks

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
15.10.2019
09:02

Esimest aastat Eesti naiste jalgpallimeistrivõistlustel FC Kuressaarega mänginud  ründaja Kristina Teern kõmmutas kohe 24 väravat, millega oli teise liiga suurim väravakütt.

Kure naiskonna 15-aastane rünnakute liider näitas väravate löömisel mitmekülgsust. Tema löökidest lendas pall vastaste väravasse küll trahvikastist, kui ka selle tagant. Väravavahid pidid palle võrgust noppima ka keskjoonelt teele saadetud löökidest ning ründaja vormistas tabamusi nii parema, kui vasaku jalaga.

“Kindlasti ei olnud palju väravaid lüüa eesmärk, soovisin mängida nii nagu mängin ja nii kuidas läheb,” tunnistas Kristina Teern, lisades, et kõige rohkem meeldivad talle kaugelt alla nurka löödud väravad.

“Naistega mängides suutsin kõik mängud 90 minutit kaasa teha ja see oli mulle uus kogemus. Liidrirolli ja vastutust väravaid lüüa siiski ei tundnud, küll aga tunnetasin, et kõik vaatasid minu peale.”

Naiskonna peatreener Roland Kütt ütles, et teades Kristina Teerni oskusi ja võimeid ei olnud ründaja hea mäng talle üllatus. “Ta oli kindlasti meie parim ja naiskonna liider ning löödud väravad seda näitavad,” lausus ta. “Kristina ületulek naiste hulka läks lihtsalt. Pärast suvepuhkust tema tehniline pagas pisut kannatas ja praaki tuli sisse, aga siin olid ka minu ootused tema suhtes teistega võrreldes suuremad.”

Kristina Teern ütles, et tal sportlikke eesmärke otsestelt ei ole, aga tulevikus tahaks ta jõuda välja Eesti täiskasvanute koondisesse. “Sinna saamiseks tuleb muidugi palju trenni teha ja hästi mängida,” märkis ta, lisades, et eeskätt peab just tehnilise poole pealt palju juurde panema, sest esimesed puuted jätavad soovida ja vajavad lihvimist.

Roland Küti hinnangul on Kristina Teernil perspektiiv olemas ja tulevik sõltub temast endast. “Kui Kristina jätkab tõsiselt jalgpalli juures, siis on talle kõik uksed avatud,” nägi peatreener oma õpilases potentsiaali.

17.-27. oktoobrini mängib Kristina Teern Eesti koondisega Slovakkias U17 EM-kvalifikatsiooni turniiril. “See on minu jaoks motiveeriv, kui olen koondise treeneritele oma mänguga silma jäänud,” lausus ta.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.